Mistrzostwa Polski. W sobotę zapadną rozstrzygnięcia w grze podwójnej

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Jeśli pogoda pozwoli, już w sobotę poznamy nowych mistrzów Polski w grze podwójnej. Do rozegrania pozostały dwa zaległe półfinały i mecze o tytuł. W finałach na przeciwników czekają Paula Kania z Anastazją Szoszyną oraz Kamil Gajewski z Dominikiem Nazarukiem. 

94. edycja Narodowych Mistrzostw Polski jest bardzo dobrze obsadzona, co widać nie tylko po drabince turnieju singlowego, ale też zestawie par w turnieju deblowym. Do rywalizacji w grze podwójnej przystąpili m.in. Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Katarzyna Kawa czy Magdalena Fręch. Tym bardziej z awansu do finału cieszyli się Kamil Gajewski i Dominik Nazaruk – obecni mistrzowi Polski z hali, jednak na arenie międzynarodowej znacznie mniej utytułowani od wyżej wymienionych. – Już na ławce, tuż po zakończeniu spotkania, rozmawialiśmy z Dominikiem o tym, że jesteśmy w finale i to tak dobrze obsadzonych mistrzostw Polski. To jest naprawdę coś i powinniśmy się bardzo z tego cieszyć  – powiedział po meczu Gajewski.

W półfinale Gajewski i Nazaruk pokonali 6:1, 7:6(4) parę nastolatków, Szymona Kielana i Filipa Kolasińskiego. Młodzi zawodnicy wcześniej sprawili bardzo dużą niespodziankę, eliminując rozstawionych z numerem dwa Daniela Michalskiego i Michała Dembka. – Od początku byliśmy bardzo solidni. W drugim secie mecz się wyrównał, ale wydaje mi się, że wciąż górowaliśmy nad nimi doświadczeniem. Parę wspólnych debli razem zagraliśmy i wiedzieliśmy, co chcemy zrobić, a oni w niektórych momentach grali ,,na wariata” – analizowali zwycięzcy przebieg półfinałowego starcia.

Ich rywalami w finale będą Szymon Walków z Kacprem Żukiem lub Kamil Majchrzak z Janem Zielińskim. Pierwsi to zdecydowanie najlepsza para cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Wygrali wszystkie dotychczasowe turnieje. Z kolei Majchrzak i Zieliński to rówieśnicy, bardzo dobrze znający się od najmłodszych lat.

W finale kobiet wystąpią natomiast rozstawione z numerem jeden Anastazja Szoszyna i Paula Kania. Przed pandemią koronawirusa ten duet pokazał się z bardzo dobrej strony w zawodowych rozgrywkach. W lutym Kania i Szoszyna zagrały wspólnie w półfinale i finale dużych ITF-ów w Egipcie (z pulą nagród 60 i 100 tysięcy dolarów). W Bytomiu potwierdzają, że dobrze czują się ze sobą na korcie. W półfinale pokonały po obronie dwóch piłek meczowych Maję Chwalińską i Stefanię Rogozińską-Dzik. W super tie-breaku wygrały 12-10.

O drugie miejsce w finale powalczą Magdalena Hędrzak i Joanna Zawadzka z Magdaleną Fręch i Martyną Kubką. Druga z par przed tygodniem wygrała turniej LOTOS PZT Polish Tour we Wrocławiu.


Wyniki

Półfinały gry podwójnej kobiet:

P. Kania, A. Szoszyna (1) – M. Chwalińska, S. Rogozińska-Dzik (3) 6:4, 6:7(5), 12-10
M. Hędrzak, J. Zawadzka – M. Fręch, M. Kubka mecz w sobotę

Półfinały gry podwójnej mężczyzn:

S. Walków, K. Żuk (1) – K. Majchrzak, J. Zieliński mecz w sobotę
K. Gajewski, D. Nazaruk – S. Kielan, F. Kolasiński 6:1, 7:6(4)