Mistrzowie Wimbledonu w Tenisowej Galerii Sław

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Conchita Martinez i Goran Ivanisević zostaną przyjęci do Tenisowej Galerii Sław. Hiszpanka i Chorwat pokonali Sergi Bruguere i Jonasa Bjorkamana.

Komisja złożona z przedstawicieli mediów, historyków, członków Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław i kibiców zdecydowała, że hiszpańska mistrzyni Wimbledonu z 1994 i chorwacki triumfator londyńskiej imprezy z 2001 roku dołączą do szacownego grona. Uroczystość odbędzie się 18 lipca podczas turnieju ATP World Tour 250 w Newport.

– Zostać członkiem Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław to wielki zaszczyt. Jestem bardzo wdzięczna, że zostanę zapamiętana jako część historii tenisa. Tym samym znajdę się obok najlepszych w naszym sporcie, z których wielu zawsze podziwiałam – skomentowała informację na temat dołączenia do Tennis Hall of Fame Martinez. Hiszpanka dołączyła tym samym do rodaków – Arantxy Sanchez-Vicario, Manuela Santany, Manuela Orantewa, Andresa Gimeno i Manuela Alonso.

Z kolei Ivanisević jest pierwszym Chorwatem w tym gronie. Tenisista zasłynął tym, że sięgnął po wielkoszlemowy triumf jako zawodnik spoza top 100 rankingu ATP. – To wielki zaszczyt. Jestem dumny, że zostałem pierwszym w historii Chorwatem przyjętym do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław. Jestem wdzięczny komisji za wybranie mnie. Dziękuję także fanom, którzy na mnie głosowali i wspierali przez całą karierę – powiedział Ivanisević.

Martinez i Ivanisević po zakończeniu kariery bardzo dobrze radzą sobie jako trenerzy. Chorwat jest w sztabie szkoleniowym Novaka Dźokovicia, który powalczy w półfinale Australian Open. Z kolei Hiszpanka to trenerka Garbine Muguruzy. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa także będzie rywalizować o finał pierwszej tegorocznej lewy Wielkiego Szlema.