Mistrzyni na drodze polskiej liderki

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Magda Linette i Simona Halep wystąpią w ostatnim czwartkowym meczu na korcie im. Suzanne Lenglen w Paryżu. Stawką pojedynku między polską rakietą numer jeden a obrończynią tytułu będzie awans do trzeciej rundy Roland Garros 2019.

Blisko dwa miesiące trwała niemoc najwyżej notowanej w rankingu WTA polskiej tenisistki. Ostatnie zwycięstwo, przed rozpoczęciem Roland Garros, poznanianka odniosła w kwietniu, w meczu pierwszej rundy w Rabacie. Następnie przyszło pięć przegranych z rzędu. Przełamanie nastąpiło we wtorek, w meczu pierwszej rundy paryskiego szlema. Linette pokonała w trzech setach Chloe Paquet.

Teraz przed walczącą o pozostanie w top 100 rankingu Polką znacznie trudniejsze zadanie. Na jej drodze stanie Simona Halep. Rumunka przed rokiem – w trzecim finale wielkoszlemowym – zdobyła pierwszy tytuł.

Faworytką czwartkowego meczu będzie tenisistka z Konstancy. W Paryżu Rumunka występowała już w finale trzykrotnie i bardzo lubi tutejsze korty. Linette będzie jednak starała się przeciwstawić wyżej notowanej i bardziej utytułowanej rywalce. W przeszłości poznanianka walczyła już m.in. z Sereną Williams czy z Naomi Osaką, więc na widok Rumunki po drugiej stronie siatki nogi nie powinny jej się ugiąć.