Mistrzyni olimpijska okradziona

/ Anna Niemiec , źródło: tennisworldusa.org, foto: AFP

Rosyjska gazeta Kommersant poinformowała o włamaniu do domu Jeleny Wiesniny. Złodzieje zabrali m.in. biżuterię oraz dwa medale olimpijskie, które tenisistka zdobyła w Rio i Tokio.

Rosjanka, która wróciła do grania po przerwie macierzyńskiej, była już 13. zawodniczką świata, ale największe sukcesy odnosiła w grze podwójnej. Razem z Jekateriną Makarową wygrała trzy turnieje wielkoszlemowe. Rosyjski duet zdobył również złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Wiesnina w tym roku do listy swoich sukcesów dopisała jeszcze srebrny medal w grze mieszanej zdobyty w Tokio razem z Asłanem Karacewem.

Niestety w ostatnich dniach 35-latka urodzona w Lwowie straciła niezwykle cenne trofea. Podczas jej nieobecności, złodzieje włamali się do pustego domu i zabrali biżuterię oraz obydwa medale.

Nie było nas tylko kilka godzin – powiedziała Wiesnina. – Medale był w sportowej torbie, a nie w żadnym szczególnym miejscu. Nie schowałam ich do sejfu, bo miałam zamiar pokazać je dzieciom w klubie. Złodzieje otworzyli sejf, alarm nie zadziałał. Gdy wróciliśmy do domu, zauważyliśmy, że medale również zabrali.

To nie pierwszy przypadek, gdy olimpijczycy tracą swoje nagrody. Na czarnym rynku osiągają one zawrotne ceny.