Mistrzyni olimpijska zakończyła karierę

/ Anna Niemiec , źródło: instagram/własne , foto: AFP

W poniedziałek Monica Puig ogłosiła, że w wieku 28 lat kończy przygodę z zawodowym sportem. Decyzja Portorykanki spowodowana jest problemami ze zdrowiem.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Tenisistka urodzona w San Juan najwyżej w karierze była sklasyfikowana na 27. miejscu w światowym rankingu. W 2014 zdobyła w Strasbourgu jedyny tytuł rangi WTA. Największy sukces w karierze odniosła dwa lata później w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Rio. W wieku 22 lat Puig pokonała m.in. Garbine Muguruzę, Petrę Kvitovą oraz Angelique Kerber, dzięki czemu jako pierwsza Portorykanka w historii zdobyła zloty medal na najważniejszej imprezie sportowej na świecie.

Niestety później jej kariera bardzo mocno wyhamowała przez problemy ze zdrowiem. Portorykanka przeszła m.in. operację łokcia i barku. W tym roku 28-latka próbowała wrócić do rywalizacji w Madrycie, gdzie w pierwszej rundzie przegrała z Danielle Collins. Puig wystąpiła jeszcze w challengerze w Saint Malo, ale po trzech gemach musiała poddać spotkanie przeciwko Fionie Ferro. Jak się później okazało, to był ostatni jej występ w karierze.

Nie mówię żegnajcie, tylko do zobaczenia wkrótce – napisała w mediach społecznościowych złota medalistka z Rio. – Przez ostatnie 28 lat tenis był moim życiem. Podarował mi mnóstwo wspaniałych, niezapomnianych przeżyć, o które nie odważyłabym się prosić. Niestety czasem dobre rzeczy się kończą. Po trzech trudnych latach walki z kontuzjami, czterech operacjach, moje ciało powiedziało „dość” – wyjaśniła Puig. – Decyzja nie była łatwa, bo bardzo bym chciała pożegnać się na własnych warunkach. Niestety czasem życie ma inny plan i musisz otworzyć nowe drzwi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Monica Puig (@monicaace93)

Reprezentantki Portoryko na zawodowych kortach już nie zobaczymy, ale 28-latka pozostanie blisko związana z tenisem. Puig zdradziła, że będzie teraz ekspertką ESPN oraz zapowiedziała, że zamierza się dzielić swoim doświadczeniem z młodymi tenisistami.