Mistrzyni olimpijska zakończyła karierę

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Kolejna utytułowana tenisistka pożegnała się z zawodowym sportem. We wtorek o zakończeniu kariery oficjalnie poinformowała Jekaterina Makarowa.

Leworęczna tenisistka, która ostatni mecz rozegrała w lutym zeszłego roku podczas turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships, ogłosiła swoją decyzję za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Chcę dzisiaj podziękować wszystkim, którzy maszerowali ze mną ramię w ramię przez te wszystkie lata – napisała rosyjska tenisistka. – Wszystkim, którzy pomogli mi w karierze, począwszy od dzieciństwa do samego końca. Miałam to szczęście, że mogłam pracować z najlepszym teamem profesjonalistów, który zawsze był dla mnie wsparciem. Chciałabym również podziękować mojej rodzinie i przyjaciołom, którzy zawsze byli przy mnie. Zawsze czułam ich wsparcie, byli dla mnie źródłem energii i inspiracji.

W końcowej części wpisu Makarowa zwróciła się do swoich fanów. – Zawsze mnie wspieraliśmy, gdziekolwiek nie grałam na świecie. Chciałam Wam podziękować z głębi serca. Wierzyliście ze mnie, dodawaliście mi siły i pomagaliście mi dążyć do kolejnych zwycięstw. Jestem bardzo dumna ze swojej kariery. To jest moment kiedy trzeba jednak ruszyć dalej i rozpocząć nowy rozdział w życiu.

Reprezentantka Rosji to była liderka światowego rankingu deblistek. W grze podwójnej razem z Jeleną Wiesniną zdobyły trzy tytułu wielkoszlemowe. Do karierowego Wielkiego Szlema zabrakło im tylko zwycięstwa w Melbourne, choć dwa razy grały tam w finale. Rosyjskie tenisistki wspólnie zdobyły również złoty medal olimpijki w Rio oraz triumfowały w kończących sezon WTA Finals w Singapurze. Makarowa w singlu nie odnosiła aż takich sukcesów, ale w dobrej formie była groźna dla wszystkich tenisistek świata. Aż 32 razy wygrywała z zawodniczkami z Top 10. Sama najwyżej była sklasyfikowana na ósmym miejscu w rankingu WTA. Zapisała na swoim koncie trzy tytułu rangi WTA, a najlepsze wyniki w wielkoszlemowe osiągnęła w US Open 2014 i Australian Open 2015, gdzie docierała do półfinałów.