Mistrzyni Roland Garros nie pojawi się w Paryżu

/ Anna Niemiec , źródło: własne/Instagram, foto: AFP

Ashleigh Barty nie obroni tytułu zdobytego przed rokiem na kortach Rolanda Garrosa. Australijka w mediach społecznościowych poinformowała, że w tym roku rezygnuje z cyklu turniejów w Europie.

To była trudna decyzja, ale niestety nie będę w tym roku rywalizować w Europie – napisała w oświadczeniu liderka światowego rankingu. –Zeszłoroczny Roland Garros był najbardziej wyjątkowym turniejem w mojej karierze, więc nie było łatwo tak zdecydować.

W dalszej części oświadczenia tenisistka z Antypodów wyjaśniła kibicom, dlaczego podjęła taką, a nie inną decyzję.

Pierwszym powodem jest to, że wciąż istnieje spore ryzyko związane z Covid-19, a drugim to, że mój okres przygotowawczy nie przebiegał idealnie. Granice Australii były zamknięte i mój szkoleniowiec nie mógł czuwać nad moim treningiem. Życzę wszystkim zawodnikom oraz Francuskiej Federacji Tenisowej udanego turnieju. Teraz nie mogę się doczekać długiego okresu przygotowawczego do australijskiego lata. To był trudny rok dla wszystkich. Pomimo dużego zawodu na tenisowym froncie, zdrowie mojej rodziny zawsze będzie moim priorytetem. Dziękuje moim fanom za nieustanne wsparcie i już nie mogę się doczekać, żeby znowu dla Was zagrać – zakończyła Ashleigh Barty.