Mistrzyni US Open kończy pewien rozdział w karierze

/ Anna Niemiec , źródło: własne/instagram, foto: AFP

Nadchodząca edycja Australian Open będzie ostatnim w karierze singlowym występem Samanthy Stosur. Utytułowana Australijka ogłosiła, że chcę zakończyć karierę przed własną publicznością. 

Jestem bardzo podekscytowana i wdzięczna, że za kilka tygodni będę mogła po raz dwudziesty wystąpić w Australian Open – napisała w mediach społecznościowych 37-latka z Brisbane. – Bardzo dziękuję Australijskiej Federacji Tenisowej za umożliwienie mi zakończenia singlowej kariery w turnieju u siebie w domu. To wiele dla mnie znaczy, że będę mogła pożegnać się w towarzystwie mojej rodziny, przyjaciół oraz australijskich fanów, którzy wspierali mnie na dobre i na złe. Jestem pewna, że towarzyszyć mi będą przeróżne uczucia, ale nigdy nie wyobrażałam sobie innej możliwości, niż rozegranie ostatniego meczu w karierze w Australii – zakończyła Stosur, która do końca sezonu zamierza rywalizować jeszcze w grze podwójnej. 

Reprezentantka Australii ma koncie dziewięć tytułów rangi WTA. Najważniejszy z nich zdobyła w 2011 roku, gdy w finale US Open pokonała Serenę Williams. Rok wcześniej grała w finale Roland Garros, ale lepsza okazała się Francesca Schiavone. Stosur w rankingu singlistek była sklasyfikowana najwyżej na czwartym miejscu, ale jeszcze większe sukcesy odnosiła w grze podwójnej. W duecie z Lisą Raymond wygrała US Open 2005 i Roland Garros 2006, a razem z Shaui Zhang okazały się bezkonkurencyjne w Australian Open 2019 i US Open 2021.