Mistrzyni wielkoszlemowa bez trenera

/ Anna Niemiec , źródło: www.wtatennis.com/własne, foto: AFP

Kristina Mladenovic i Sascha Bajin nie będą wspólnie trenować w 2020 roku. Decyzję o zakończeniu współpracy podjął serbski szkoleniowiec, o czym Francuzka poinformowała w mediach społecznościowych.

Jestem bardzo rozczarowana decyzją Saschy, który postanowił nie kontynuować naszej współpracy w przyszłym roku – napisała w oświadczeniu reprezentantka „trójkolorowych. – Dobrze nam się pracowały, odnieśliśmy kilka naprawdę wartościowych zwycięstw i naprawdę czułam, że poziom mojej gry zaczyna się znowu podnosić. Myślę, że mogliśmy wspólnie jeszcze wiele osiągnąć, ale nie mam wpływu na jego decyzję. Ja jestem dumna ze swojego sezonu i postępu, który zrobiłam. Będę dalej ciężko pracować, żeby w przyszłym roku być jeszcze lepszą.

Bajin dołączył do teamu Mladenovic w kwietniu tego roku, dwa miesiące po tym jak Naomi Osaka zakończyła ich niezwykle owocną współpracę. Francuzka zajmowała wtedy 64. miejsce na świecie, a pod jego opieką zdołała awansować na 39. lokatę. Największy sukces 26-latka odniosła w Paryżu, triumfując razem z Timeą Babos na kortach Roland Garros w grze podwójnej, dzięki czemu została liderką światowego rankingu deblistek.

Krisitina Mladenovic przebywa obecnie w Shenzhen, gdzie razem z Babos weźmie udział w turnieju debla w ramach kończących sezon Mistrzostw WTA.