Mistrzyni wielkoszlemowa i gwiazda Hollywood inwestują w klub piłkarski

/ Anna Niemiec , źródło: www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Od 2022 roku w National Women’s Soccer League będzie występować zespół z Los Angeles. Serena Williams i Natalie Portman podczas sesji na żywo na Instagramie poinformowały o decyzji, żeby zainwestować w nową kobiecą drużynę piłkarską w Mieście Aniołów

Oprócz byłej liderki światowego rankingu i zdobywczyni Oscara projekt wsparły również m.in. byłe gwiazdy reprezentacji Stanów Zjednoczonych Mia Hamm, Abby Wambach, Julie Foudy, Lauren Holiday oraz aktorki Eva Longoria, Jessica Chastain i Jennifer Garner.

Jestem podekscytowana możliwością współpracy z tymi niesamowitymi ludźmi i szansą wprowadzenia profesjonalnej kobiecej drużyny piłkarskiej do Los Angeles – powiedziała Portman. – Wspólnie będziemy dążyć do zbudowania zwycięskiego zespołu i stworzenia lojalnej bazy fanów. Nasze piłkarki to najlepsze zawodniczki na świecie. Powinniśmy doceniać je każdego dnia, a nie tylko raz na cztery lata podczas Mistrzostw Świata. Zaczęłam się przyglądać temu projektowi, znalazłam podobnie myślących ludzi i teraz jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy mieli drużynę w Los Angeles.

Podczas rozmowy tenisistki z aktorką okazało się, że pomysłodawcą tej inicjatywy był mąż byłej liderki światowego rankingu, Alexis Ohanian.

Alexis był pierwszym, który podsunął mi ten pomysł – zdradziła Williams, która ma na koncie wiele poza tenisowych biznesów. – Mój mąż powiedział, że chciałby stworzyć jakąś drużynę w Los Angeles. To była głównie jego inicjatywa. Myślę, że to naprawdę super, gdy sportowcy coś posiadają. To zupełnie inny rodzaj dumy, gdy pracujesz na coś, co posiadasz. W tenisie nie jest to możliwe, więc to ciekawe, gdy masz taką możliwość w innej dyscyplinie. To byłoby wspaniałe, poczuć coś takiego. Nie tylko grasz przeciwko mnie, ale grasz przeciwko mnie na moim stadionie – zakończyła 23-krotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych.

Drużyna nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale roboczo mówi się o niej „Angel City”.