Mistrzyni wielkoszlemowa na drodze Linette

/ Jakub Karbownik , źródło: www.wtatennis.com/własne, foto: AFP

Sloane Stephens będzie rywalką Magdy Linette w meczu pierwszej rundy turnieju rangi WTA Premier Mandatory w Pekinie. Amerykanka jest rozstawiona w drabince azjatyckiej imprezy z numerem „13”.

Najwyżej notowana w rankingu WTA polska tenisistka w piątek i sobotę przeszła dwustopniowe eliminacje i po raz drugi w karierze wystąpi w turnieju głównym China Open. Przed dwoma laty poznanianka zakończyła start po pierwszym meczu. Tym razem los był dla poznanianki umiarkowanie łaskawy.

Na otwarcie rywalizacji Linette zagra ze Sloane Stephens. Amerykanka co prawda nie gra w tym sezonie tak, jak to miało miejsce rok i dwa lata temu, kiedy triumfowała w US Open i walczyła w finale Roland Garros. Jednak wciąż jest piętnastą rakietą świata i będzie groźną rywalką dla Polki. Dotychczas obie panie spotykały się dwukrotnie i oba mecze wygrała tenisistka zza Oceanu.

Mecz między Linette i Stephens zostanie rozegrany w niedzielę około 11:30 rano polskiego czasu. Będzie to czwarty mecz dnia na jednym z kortów kompleksu Olympic Green Tennis Centre.