Moc letnich, tenisowych atrakcji. Wraca LOTOS PZT Polish Tour

/ Szymon Adamski , źródło: własne / LOTOS PZT Polish Tour, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Mistrzostwa Polski z rekordową pulą nagród, trzy challengery i szereg turniejów ITF – tak w skrócie będzie wyglądać cykl LOTOS PZT Polish Tour w obecnym sezonie. Właśnie poznaliśmy szczegóły takie jak miejsca i terminy rozgrywania turniejów. Pierwszy z nich ruszy już 17 maja. 

W zeszłym roku, ze względu na pandemią koronawirusa, w cyklu LOTOS PZT Polish Tour brali udział tylko nasi reprezentanci. Tenisiści byli wdzięczni za umożliwienie rywalizacji w trudnych czasach i stworzenie okazji do podreperowania budżetów. W obecnym sezonie walka toczyć się będzie również o rankingowe punkty. Co za tym idzie, wzrośnie poziom sportowy, bowiem do Polski przyjadą tenisiści z zagranicy. Z dwoma wyjątkami.  Pierwszym jest zaplanowana na maj impreza OTK w Gdańsku. To turniej przeznaczony dla polskich tenisistów. Drugim – mistrzostwa Polski, którym poświęcimy oddzielny akapit.

Pozostałe 11 turniejów z cyklu LOTOS PZT Polish Tour będzie mieć już międzynarodową obsadę. Najlepszej można spodziewać się w trzech turniejach ATP Challenger Tour. O ile zawody w Poznaniu i Szczecinie to stałe punkty w kalendarzu, o tyle impreza w Kozerkach to zupełna nowość. Pamiętamy również o tenisistkach. Od czerwca do sierpnia zostaną rozegrane cztery turnieje ITF kobiet, jednak na razie nie podano do informacji, jaka będzie ich ranga.

– W tym roku obchodzimy 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego. Podczas każdego z turniejów cyklu będziemy mówić o naszym jubileuszu. Spotkanie w stolicy Wielkopolski nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie w Poznaniu założony został wiek temu nasz związek. Dlatego sierpniowa edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open w ramach LOTOS PZT Polish Tour będzie miała szczególny charakter i możemy spodziewać się wówczas wizyty kilku ciekawych oficjeli ze świata tenisa – powiedział prezes związku, Mirosław Skrzypczyński.

Bardzo ważnym elementem cyklu LOTOS PZT Polish Tour będą też Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu (9-16 lipca). Pozostaje mieć nadzieję, że ich obsada będzie odpowiadać nagrodom, bowiem te są imponujące. Do podziału między uczestników będzie aż 700 tysięcy złotych! Do tego zwycięzcy turniejów gry pojedynczej otrzymają samochody.

– Grupa LOTOS już trzeci rok z rzędu jest sponsorem tytularnym naszego cyklu. Dzięki temu wsparciu możliwe jest wykonywanie kolejnych kroków w kierunku rozwoju „białego sportu” w Polsce. Przed rokiem odbyło się dziewięć turniejów w ośmiu miastach. W tym roku grono miast-organizatorów powiększyło się o Radom oraz Gdynię – podkreślił Krzysztof Bobala, koordynator LOTOS PZT Polish Tour. W najbliższy wtorek Bobala będzie gościem audycji Tenisklub w WeszłoFM.

Plan rozgrywek LOTOS PZT Polish Tour w 2021 roku:

Turnieje zaliczane do LOTOS PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski:

OTK Gdańsk – 17-23 maja

ITF Men’s Wrocław – 28 czerwca – 4 lipca

ITF Women’s Wrocław – 28 czerwca – 4 lipca

Narodowe Mistrzostwa Polski Bytom – 9-16 lipca

ATP Challenger Poznań – 26 lipca – 1 sierpnia

ITF Women’s Kozerki 26 lipca – 1 sierpnia

ATP Challenger Kozerki – 2-8 sierpnia

ITF Women’s Bydgoszcz – 2-8 sierpnia

ITF Men’s Gdynia – 9-15 sierpnia

ITF Women’s Radom – 9-15 sierpnia

ITF Men’s Łódź – 16-22 sierpnia

ITF Men’s Poznań – 23-29 sierpnia

ATP Challenger Szczecin – 13-19 września

 

JUŻ WE WTOREK GOŚCIEM AUDYCJI TENISKLUB W WESZLO.FM BĘDZIE KRZYSZTOF BOBALA, KOORDYNATOR LOTOS PZT POLISH TOUR.