Monachium. Dwukrotny mistrz „zatrzymany”

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Jan-Lennard Struff i Taylor Fritz powalczą w tegorocznym finale turnieju ATP 250 w Monachium. Reprezentant gospodarzy dwukrotnie w sobotę wychodził na korty w stolicy Bawarii.

Pogoda nie rozpieszcza tenisistów rywalizujących o główną nagrodę podczas imprezy za naszą zachodnią granicą. Opady deszczu sprawiły, że mecz 1/4 finału między Janem-Lennardem Struffem oraz Felixem Auger-Aliassimem nie został dokończony tego samego dnia co inne pojedynki ćwierćfinałowe.

Niemiec po wygranej z Kanadyjczykiem po regulaminowej przerwie, ponownie wyszedł na kort, aby stawić czoła mistrzowi dwóch ostatnich edycji imprezy. I na zapewnienie sobie zwycięstwa potrzebował zaledwie trzech kwadransów. Struff oddał Holgerowi Rune jedynie dwa gemy. Tym samym Norweg nie sięgnie po „hat-tricka” i po wygraniu turnieju w latach 2022-2023, teraz znalazł pogromcę.

Finałowym rywalem reprezentanta gospodarzy będzie Taylor Fritz. Amerykanin w meczu 1/2 finału uporał się z innymi byłym mistrzem bawarskiego turnieju – Christianem Garinem. Tenisista zza Oceanu w trzynastym finale powalczy o pierwszy tytuł mistrzowski na mączce. – To, że dotarłem tu do finału, jest naprawdę fajne. Teraz byłoby wspaniale wygrać cały turniej – skomentował sytuację zawodnik z San Diego.

Niedzielne spotkanie będzie trzecim pojedynkiem Struffa z Fritzem. Dotychczasowy bilans jest remisowy. Reprezentant Niemiec był górą na Wimbledonie w 2019 roku, a dwa lata później w Petersburgu lepszy okazał się zawodnik ze Stanów Zjednoczonych.


Wyniki

Półfinały:

Jan-Lennard Struff (Niemcy, 4) – Holger Rune (Dania, 2) 6:2, 6:0

Taylor Fritz (USA, 3) – Cristian Garin (Chile) 6:3, 6:4

Ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jan-Lennard Struff (Niemcy, 4) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 5) 7:5, 6:4