Monachium. Garin na drodze Zvereva

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Cristian Garin nie zwalnia tempa. W środę Chilijczyk pokonał Diego Schwartzmana i wygrał ósmy z dziewięciu ostatnich meczów. O półfinał powalczy z obrońcą tytułu Alexandrem Zverevem.

Alexander Zverev nie ma póki co najlepszego sezonu na mączce. Turniej w Monachium to jego czwarty start, a w poprzednich trzech wygrał zaledwie dwa mecze. Jednak w stolicy Bawarii Niemiec czuje się, jak w domu i pewnie rozpoczął marsz ku trzeciemu tytułowi z rzędu.

W środę Sascha pokonał Juana Ignacio Londero po 64 minutach gry. Walka w pierwszym secie była wyrównana, jednak to Niemiec cały czas miał kontrolę nad sytuacją. W drugiej odsłonie całkowicie zdominował on Argentyńczyka i zameldował się w ćwierćfinale BMW Open. To było dziewiąte z rzędu zwycięstwo Zvereva w Monachium.

Kolejnym rywalem tenisisty z Hamburga będzie Cristian Garin, który bez problemów wygrał z Diego Schwartzmanem. Chilijczyk prezentuje fantastyczną formę na mączce. Zdobył premierowy tytuł w Houston, a teraz osiągnął trzeci ćwierćfinał w tym roku.

Do najlepszej „ósemki” awansował też Marco Cecchinato, który oddał zaledwie cztery gemy Martinowi Kliżanowi. Włoch zmierzy się w następnej rundzie z Martonem Fucsovicsem. Węgier ma za sobą kolejny maraton. Tym razem wyeliminował kwalifikanta Thiago Monteiro.


Wyniki

Druga runda singla:

Alexander Zverev (Niemcy, 1) – Juan Ignacio Londero (Argentyna) 7:5, 6:1
Marco Cecchinato (Włochy, 3) – Martin Kliżan (Słowacja) 6:1, 6:3
Cristian Garin (Chile) – Diego Schwartzman (Argentyna, 6) 6:1, 7:5
Marton Fucsovics (Węgry, 8) – Thiango Monteiro (Brazylia, Q) 6:7 (1), 6:4, 6:3