Monachium. Mistrzowie imprezy za burtą

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

To nie był dobry dzień dla reprezentantów gospodarzy. Z turniejem pożegnali się Alexander Zverev i Philipp Kohlschreiber. Pierwszy z nich przegrał z Cristianem Garinem, mimo że miał piłki meczowe. Z kolei starszy z Niemców odpadł po zaciętym meczu z Matteo Berrettinim.

To był dzień niewykorzystanych piłek meczowych i zwrotów akcji. W pierwszym pojedynku dnia zmierzyli się Marco Cecchinato i Marton Fucsovics. Węgier rozpoczął imponująco, oddając rywalowi zaledwie gema w partii otwarcia. W drugiej odsłonie wyszedł na prowadzenie 5:3, a przy stanie 5:4 jeden punkt dzielił go od awansu do półfinału. Tak się jednak nie stało. Włoch zdołał wyjść z opresji, wygrał drugiego seta i w decydującym momencie trzeciej partii przełamał przeciwnika. Dzięki temu to Cecchinato mógł świętować zwycięstwo. W walce o finał tenisista rozstawiony z „trójką” zmierzy się z Cristianem Garinem.

Zawodnik z Santiago cały czas jest na fali. W piątek wyrzucił z turnieju obrońcę tytułu, dwukrotnego mistrza BMW Open, Alexandra Zvereva. Starcie Niemca i Chilijczyka było pełne dramaturgii i zwrotów akcji. Młodszy z braci Zverevów rozpczął pojedynek od prowadzenia 3:0, ale w miarę rozwoju sytuacji na korcie, to Garin zyskiwał przewagę i pewność siebie. Tym samym zapisał on na swoje konto pierwszego seta. W drugiej odsłonie nadal dominował juniorski mistrz Roland Garros 2013, choć „Sascha” czuł się na korcie coraz lepiej.

Przy stanie 5:4 Garin miał trzy piłki meczowe, ale to okazało się za mało. Obrońca tytułu wygrał drugą partię, a w trzeciej uzyskał przełamanie na 4:2. To jednak nie załamało mniej utytułowanego tenisisty. Odrobił straty, a potem pokusił się o wyczyn Zvereva, czyli obronę piłek meczowych. Od stanu 4:5 Garin wygrał trzy gemy z rzędu i ostatecznie to on zameldował się w półfinale. Tym samym powtórzył się wynik z finału juniorskiego Roland Garros w 2013 roku. Wtedy też zmierzyli się ze sobą ci tenisiści i też triumfował Chilijczyk.

Do 1/2 finału nie awansował trzykrotny mistrz tej imprezy. Philipp Kohlschreiber nie zdołał zatrzymać Matteo Berrettiniego, który wygrał ósmy pojedynek z rzędu. Kolejnym rywalem Włocha będzie Roberto Bautista Agut. Hiszpan okazał się lepszy od Guido Pelli, mimo że przegrał partię otwarcia. Za to w kolejnych dwóch oddał Argentyńczykowi cztery gemy. 


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Cristian Garin (Chile) – Alexander Zverev (Niemcy, 1) 6:4, 5:7, 7:5
Marco Cecchinato (Włochy, 3) – Marton Fucsovics (Węgry, 8) 1:6, 7:5, 7:5
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 4) – Guido Pella (Argentyna, 7) 4:6, 6:4, 6:0
Matteo Berrettini (Włochy) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 4:6, 7:5, 6:4