Monachium. Porażka Majchrzaka w kwalifikacjach

/ Natalia Kupsik , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak odpadł w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju rangi ATP 250 w Monachium. Drugi najlepszy aktualnie polski singlista w dwóch setach przegrał z Ilyą Ivashką.

Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego nie był faworytem spotkania z 27-letnim Białorusinem. Jego rywal nie tylko cieszył się dodatnim bilansem bezpośrednich z nim starć, ale też prezentował w ostatnim czasie bardzo solidną dyspozycję. Wystarczy przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu w walce o 1/8 turnieju w Barcelonie problemy potrafił sprawić samemu Rafaelowi Nadalowi.

Już na początku meczu obaj zawodnicy mieli okazję do zanotowania przełamania, ale żaden z nich jej nie wykorzystał. W czwartym gemie skuteczność w tym elemencie poprawił jednak Białorusin i to on objął prowadzenie. Kamil Majchrzak błyskawicznie ruszył do odrabiania strat i po chwili wyrównał wynik na 3-3. Niestety jednak dwa gemy później Ivashka wykorzystał kolejną szansę na przełamanie i tak wypracowanego prowadzenia nie pozwolił już sobie odebrać.

Druga partia rozpoczęła się dla polskiego zawodnika znacznie lepiej. Pierwsze gemy padły wprawdzie łupem serwujących, ale od stanu po jeden Kamil Majchrzak dwukrotnie przełamał rywala, ustalając wynik na 4-1. Białorusin nie złożył jednak broni i to na swoim koncie zapisał następne trzy gemy. Decydująca faza seta zbliżała się wielkimi krokami, a tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego znalazł się w niełatwym położeniu.

Jego kibice mogli jeszcze odetchnąć z ulgą gdy w dziewiątym gemie Polak ponownie zanotował przełamanie i był o krok od doprowadzenia do trzeciego seta. Jak się jednak okazało Ivashka odpowiedział równie skutecznie. Tym samym o losach tej części gry zadecydować musiał tie-breaka. Na tym etapie zmagań lepiej poradził sobie natomiast Białorusin i to zapewnił sobie awans do drugiej rundy walki o miejsce w drabince głównej zawodów w Monachium. Jego następnym rywalem będzie Ricardas Berankis, który wcześniej pokonał występującego z dziką kartą Maxa Rehberga.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji:

Kamil Majchrzak (Polska) – Ilya Ivashka (Białoruś)  4-6, 6-7(5)