Monachium. Reprezentant gospodarzy z szansą na debiutancki tytuł

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Nikoloz Basilashvili i Casper Ruud to najbardziej zapracowani tenisiści sobotniego dnia BMW Open w Monachium. Gruzin i Norweg dwa razy musieli wychodzić na kort. Najpierw panowie dokończyli swe mecze 1/4 finału, a następnie przystąpili do spotkania półfinałowego.

Piątkowe opady deszczu sprawiły, że kolejny dzień na MTTC Iphitos rozpoczął się od dokończenia pojedynków mających wyłonić pozostałych półfinalistów. Casper Ruud pokonał Johna Millmana 6:3, 6:4 a Nikoloz Basilashvili uporał się z Norbertem Gombosem. Po kilku godzinach przerwy obaj panowie stanęli przeciwko sobie, by wyłonić tego, który stanie do walki o tytuł.

Dość niespodziewanie górą z tego pojedynku wyszedł niżej notowany zawodnik. Gruzin zdominował rywala w grze z głębi kortu, do tego dołożył skuteczny serwis oraz return. To dało mu między innymi pięć przełamań podania przeciwnika i zwycięstwo 6:1, 6:2 po siedemdziesięciu minutach gry. Jeżeli tenisista z Tbilisi wygra w niedzielę, sięgnie po drugi w tym roku a piąty w całej karierze tytuł mistrzowski. Będzie mu w tym próbował przeszkodzić Jan Lennard-Struff.

Rozstawiony z numerem siódmym Niemiec w drugim półfinale uporał się z Iliją Iwaszką. Białorusin mimo porażki może być zadowolony z występu w tym tygodniu. Zaczynając od kwalifikacji, dotarł do 1/2 finału. W poprzedniej rundzie niespodziewanie pokonał najwyżej rozstawionego – Alexandra Zvereva. Dla Jana Lennarda-Struffa niedzielny finał będzie pierwszym w karierze w imprezie głównego cyklu. Spotkanie o tytuł mistrzowski BMW Open 2021 to piąta potyczka obu panów. Dotychczas każdy z nich wygrał po dwa spotkania.


Wyniki

Półfinały:

Nikoloz Basilashvili (Gruzja, 5) – Casper Ruud (Norwegia, 2) 6:1, 6:2

Jan Lennard-Struff (Niemcy, 7) – Ilja Iwaszka (Białoruś, Q) 6:4, 6:1