Monachium. Zła passa Chaczanowa trwa

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Karen Chaczanow przegrał piąty mecz z rzędu, czwarty na mączce. Tym razem pogromcą Rosjanina okazał się Philipp Kohlschreiber. Do ćwierćfinału awansowali też Roberto Bautista Agut, Guido Pella i Matteo Berrettini.

Kryzys Karena Chaczanowa trwa i nie widać, by miał się on zakończyć w najbliższym czasie. Po tym, jak Rosjanin przegrał w pierwszym meczu w Barcelonie, zdecydował się na występ w Monachium i dostał od organizatorów „dziką kartę”. Nie wykorzystał on jednak tej szansy i ponownie zakończył turniej po jednym pojedynku, przegrywając piąte spotkanie z rzędu.

Czwartkowym rywalem Chaczanowa był Philipp Kohlschreiber. Niemiec to trzykrotny mistrz tej imprezy i wiadomo było, że nie będzie to łatwe starcie dla moskwianina. Partia otwarcia była zacięta i wyrównana, więc losy seta musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim przewagę uzyskał młodszy z tenisistów, wychodząc na prowadzenie 3:0. Przewaga ta nie okazała się jednak wystarczająca, przy stanie 6:5 Chaczanow miał nawet piłkę setową, ale tej szansy też nie wykorzystał. Tym samym Kohlschreiber zapisał pierwszą odsłonę na swoje konto.

W drugim secie Niemiec uzyskał błyskawiczne przełamanie i wszystko zmierzało do końca. Jednak w ósmym gemie Chaczanow zdołał odebrać podanie rywalowi i wydawało się, że to go podbuduje, ale to wrażenie było mylne, gdyż już w następnym gemie stracił serwis, a w kolejnym Kohlschreiber dokończył dzieła i wygrał 35. mecz w stolicy Bawarii.

W ćwierćfinale zmierzy się on z Matteo Berrettinim, który kontynuuje zwycięską passę. W czwartek pokonał Denisa Kudlę w dwóch setach, a w ubiegłym tygodniu triumfował w Hungarian Open.

Z kolei Roberto Bautista Agut wyeliminował reprezentanta gospodarzy Rudolfa Mollekera. Kolejnym przeciwnikiem Hiszpana będzie Guido Pella, który nie miał łatwej przeprawy z Taro Danielem i potrzebował trzech setów, by pokonać Japończyka.

Philipp Kohlschreiber (Niemcy) – Karen Chaczanow (Rosja, 2, WC) 7:6 (6), 6:4
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 4) – Rudolf Molleker (Niemcy, WC) 6:4, 6:2
Guido Pella (Argentyna, 7) – Taro Daniel (Japonia) 6:1, 6:7 (7), 6:3
Matteo Berrettini (Włochy) – Denis Kudla (USA) 7:5, 6:3