Monastyr. Leśniak i Hędrzak zgarnęły trofeum

/ Szymon Adamski, źródło: własne, foto: facebook.com/mistrzostwapolskiwtenisie

Marta Leśniak i Magdalena Hędrzak wygrały turniej gry podwójnej w tunezyjskim Monastyrze (pula nagród: 15 tys. dolarów). W finale pewnie wygrały 6:2, 6:2 z Francuzkami Vinciane Remy i Marie Temin. Sukces naszych reprezentantek jest tym większy, że dla 17-letniej Hędrzak był to jeden z pierwszych występów w zawodowych rozgrywkach.

Polki, pomimo dużej różnicy wieku, potrafiły znaleźć na korcie wspólny język. W meczu 1. rundy straciły tylko dwa gemy, co na pewno dodało im pewności siebie przed ćwierćfinałowym starciem z turniejowymi ,,dwójkami". Para rozstawiona z numerem dwa nie dała rady naszym reprezenantkom, również przegrywając w dwóch setach.

Półfinał i finał Polki rozegrały tego samego dnia. Najpierw po trzysetowym boju okazały się lepsze od kolejnego rozstawionego duetu, a później pokonały w finale 6:2, 6:2 Vinciane Remy i Marie Temin z Francji. Najważniejszy mecz w turnieju gry podwójnej trwał tylko godzinę i dziewięć minut. W tym czasie Leśniak i Hędrzak wykorzystały pięć z ośmiu break-pointów, natomiast same przygrały tylko jednego gema przy własnym podaniu.

Triumf Polek należy docenić tym bardziej, że Hędrzak stawia dopiero pierwsze kroki w zawodowym tenisie. Dla 17-latki był to drugi turniej z cyklu ITF Pro Circuit, w którym wzięła udział, a pierwszy, w którym zdecydowała się wystąpić w deblu. Lepszego początku nie mogła sobie wymarzyć.