Monastyr. Leśniak zagra o tytuł

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: facebook.com/mistrzostwapolskiwtenisie

Marta Leśniak awansowała do finału imprezy z cyklu ITF z pulą nagród 15 tysięcy dolarów. W sobotę Polka potrzebowała zaledwie 56 minut, żeby rozprawić się z Cristiną Ene.

Wrocławianka dobrze rozpoczęła spotkanie i szybko odskoczyła na 4:1 z przewagą podwójnego przełamania. W szóstym gemie Rumunka zdołała odrobić stratę jednego „breaka”, ale po chwili ponownie straciła podanie i 30-latka z Dolnego Śląska pewnie objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej odsłonie pojedynku reprezentantka Polski ani razu nie musiała nawet bronić się przed stratą podania, a sama wykorzystała wszystkie trzy okazje na przełamanie i ani przez chwilę niezagrożona zapewniła sobie miejsce w finale.

Marta Leśniak o tytuł zagra z rozstawioną z numerem 1 Andreą Garcią Lazaro, która w trzech setach pokonała Marie Temin. Polka będzie miała okazję, żeby zrewanżować się zawodniczce z Półwyspu Iberyjskiego za półfinałową porażkę w grze podwójnej. W piątek tenisistka z Wrocławia i Magdalena Hędrzak przegrały 4:6 4:6 z Hiszpanką i Despiną Papamichail.