Monastyr. Magdy ze zmiennym szczęściem

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W pierwszej rundzie turnieju Jasmin Open Monastir rywalizowały dwie reprezentantki Biało-Czerwonych, Magda Linette i Magdalena Fręch. Do następnej fazy zawodów awansowała tylko ta druga.

Łodzianka bardzo dobrze wywiązała się z roli faworytki i w dwóch setach pokonała sklasyfikowaną na 574. miejscu w światowym rankingu Yasminę Mansouri. O losach pierwszego seta zadecydowało pojedyncze przełamanie, które podopieczna Andrzeja Kobierskiego zdobyła w czwartym gemie. Rywalka nie miała w tej części meczu ani jednej szansy na odebranie podania przeciwniczce i Polka pewnie objęła prowadzenie w spotkaniu.

Francuzka znalazła się w opałach już w pierwszym gemie drugiej odsłony pojedynku. Obroniła jednak cztery „breakpointy” i ostatecznie utrzymała serwis. Fręch dopięła jednak swego po zmianie stron i bez straty seta przełamała na 2:1. Tak jak w pierwszym secie aktualna mistrzyni Polski ani razu nie musiała się nawet bronić przed stratą podania, a w siódmym gemie dołożyła jeszcze jednego „breaka” i po 69 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

O ćwierćfinał Magdalena Fręch, która przerwała serię trzech porażek z rzędu, zagra albo z rozstawioną z numerem 2 Weroniką Kudermetową albo z Warwarą Graczewą.

Do drugiej rundy tunezyjskich zawodów nie udało się awansować Magdzie Linette. Poznanianka dobrze rozpoczęła spotkanie przeciwko Lucrezii Stefanini i pierwszej partii zwyciężyła z przewagą dwóch przełamań. W dwóch kolejnych lepsza była jednak kwalifikantka z Włoch. Drugi i trzeci set miały bardzo podobny przebieg. Tenisistka z Półwyspu Apenińskiego zdobywała „breaka” już w pierwszym gemie. Druga rakieta Polski odrabiała stratę, ale później ponownie nie była w stanie utrzymać podania i to Stefanini zeszła z kortu jako zwyciężczyni.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Magdalena Fręch (Polska) – Yasmina Mansouri (Francja, WC) 6:3 6:2

Lucrezia Stefanini (Włochy, Q) – Magda Linette (Polska, 8) 2:6 6:4 6:4