Monastyr. Pawelski zdobył pierwszy punkt do rankingu ATP

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Martyn Pawelski najpierw przeszedł trzystopniowe eliminacje, a następnie pokonał najwyżej rozstawionego zawodnika i awansował do drugiej rundy turnieju z cyklu ITF w Monastyrze. Dzięki temu 17-latek zadebiutuje w singlowym rankingu ATP.

W turnieju kwalifikacyjnym Polak nie stracił ani jednego seta. W pierwszym meczu pokonał Francuza Arthura Bonnauda, następnie wyeliminował kolejnego francuskiego zawodnika, Cesara Bourgoisa. W finale eliminacji zmierzył się z Guillaumem Dermiensem. To spotkanie także zakończyło się w dwóch setach na korzyść naszego reprezentanta.

W drabince głównej Martyna Pawelskiego czekało w teorii najtrudniejsze z możliwych zadań. Już w pierwszej rundzie zmierzył się z najwyżej rozstawionym zawodnikiem. Choć tym razem do rozstrzygnięcia potrzebna była trzecia partia, to starcie z Austrakiem Davidem Pichlerem również padło łupem Polaka. W drugiej rundzie turnieju 17-latek spotka się z Japończykiem Yamato Sueoką. Ten mecz odbędzie się nie przed godziną 10:30 w czwartek.

Martyn Pawelski był bliski zdobycia pierwszego punktu do rankingu ATP już w sierpniu w Łodzi, jeszcze przed 17. urodzinami. W tym sezonie został między innymi halowym Mistrzem Polski do lat 18 oraz zdobył złoty medal Mistrzostw Polski do lat 23.