Monastyr. Turniejowa „dwójka” zatrzymała Fręch

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch nie zdołała awansować do ćwierćfinału turnieju Jasmin Open Monastir. W czwartek lepsza okazała się będąca ostatnio w wysokiej formie Weronika Kudermetowa.

Reprezentantka Polski dobrze rozpoczęła spotkanie i utrzymała podanie bez straty punkty. W drugim gemie wypracowała sobie szansę, żeby odebrać podanie rywalce, ale jej nie wykorzystała. W tej części meczu wyrównana walka toczyła się do wyniku 3:3. Od tego momentu kontrolę nad wydarzeniami na korcie przejęła turniejowa „dwójka”, która wygrał trzy kolejne gemy i objęła prowadzenie w meczu.

W przerwie między setami podopieczna Andrzeja Kobierskiego poprosiła o pomoc medyczną z powodu kontuzji lewej nogi. Pomimo tego, że uraz ewidentnie utrudniał grę, Fręch nie zamierzała rezygnować z walki o zwycięstwo. W drugiej odsłonie spotkania trzecia rakieta Polski dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą „breaka”, ale Rosjanka za każdym razem odrabiała stratę. O losach meczu zadecydowało przełamanie, która Kudermetowa zdobyła w dziesiątym gemie i po godzinie i 34 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa.


Wyniki

Druga runda singla

Weronika Kudermetowa (2) – Magdalena Fręch (Polska) 6:3 6:4