Monastyr. Weronika Falkowska wygrała trzeci turniej z rzędu!

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Trwa świetna passa Weroniki Falkowskiej. Polka wygrała kolejny turniej w tunezyjskim Monastyrze i zdobyła trzeci tytuł z rzędu. Od piętnastu meczów jest niepokonana. Przegrała w nich tylko jednego seta.

Nasza 20-letnia reprezentantka jest niepokonana w ostatnich tygodniach. W niedzielę pokonała 18-letnią Austriaczkę Sinję Kraus 6:3, 7:6(1) i odniosła piętnaste zwycięstwo z rzędu. Co więcej, w tych spotkaniach przegrała tylko jednego seta. To rzadko spotykany bilans, a licznik wciąż przecież bije.

Zwycięstwo z Kraus dało jej również trzeci z rzędu tytuł turnieju rangi ITF w Monastyrze. Tunezyjskie imprezy mają pulę nagród wynoszącą piętnaście tysięcy dolarów. Dla młodej tenisistki są one świetną szansą na nabranie doświadczenia oraz stanowią w pewnym stopniu przygotowanie do występów w turniejach rangi WTA.

Dzięki tym triumfom Falkowska polepszyła także miejsce w światowym rankingu. Zwycięstwo w ostatnim turnieju dało jej awans aż o 50 pozycji i obecnie 20-latka zajmuje 619. miejsce. Dla polskiej tenisistki zdobywanie punktów jest niezwykle istotne ze względu na uzyskanie dostępu do udziału w turniejach rangi WTA.

Falkowska planuje teraz wrócić do kraju i odpocząć. Kiedy już będzie w stu procentach gotowa do dalszej rywalizacji, przyjdą następne wyzwania w imprezach ITF-u. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy utalentowanej Polki oraz liczymy, że urazy i wszelkie problemy zdrowotne będą ją omijać szerokim łukiem.