Monfils: Elina i ja wracamy do gry!

/ Anna Niemiec , źródło: ubitennis.net, foto: AFP

W środę w pierwszej rundzie BNP Paribas Open Gael Monfils rozegrał pierwszy mecz po blisko siedmiomiesięcznej przerwie. Francuz opowiedział o uczuciach towarzyszących powrotowi na zawodowe korty oraz zdradził na jakim etapie przygotowań jest jego żona, Elina Switolina.

Reprezentant „Trójkolorowych” ostatni pojedynek rozgrał w sierpniu ubiegłego roku w Montrealu. W trzeciej rundzie musiał poddać mecz przeciwko Jackowi Draperowi z powodu uraz nogi. Monfilsa czekała kilkumiesięczna przerwa, ale z pewnością nie nudził się w tym czasie. W październiku na świat przyszła pierwsza córka francusko-ukraińskiej pary, Skai.

Czuję się wspaniale – przyznał w wywiadzie dla strony ATP były szósty tenisista świata. – Nie było mnie przez kilka miesięcy w tourze, a teraz przez kilka tygodni jestem bez mojej małej księżniczki. Po raz pierwszy mam tak mieszane uczucia, ale w pozytywnym sensie. Minęło sporo czasu i nie będę kłamał. Tęskniłem za tourem, rywalizacją i sprawdzaniem własnych możliwości. Znowu poczułem miłość od fanów. W Indian Wells jest super, bo kibice przebywają naprawdę blisko kortów treningowych. Możesz poczuć ich energię. Ostatnie dni były dla mnie ekscytujące. Czułem się szczęściarzem, że dane było mi wrócić do formy i jeszcze raz doświadczyć tego wszystkiego.

Do powrotu na zawodowe korty szykuje się również żona 36-latka, Elina Switolina. Ukrainka ostatni mecz rozegrała w ubiegłym roku w marcu. W drugiej rundzie Miami Open przegrała w trzech setach z Heather Watson. Kilka dni później ogłosiła, że z powodu kontuzji pleców i sytuacji na Ukrainie nie jest w stanie grać i musi zawiesić karierę. W połowie maja 28-latka urodzona w Odessie przekazała radosną nowinę, że spodziewa się pierwszego dziecka. Switolina od razu zapowiedziała, że powiększenie rodziny nie oznacza końca jej przygody z zawodowym sportem. Monfils wyjawił, że jego małżonka już bardzo ciężko pracuje, by wrócić do rywalizacji.

Ona też już jest niedaleko. Jest bardzo zmotywowana, żeby wrócić. To było trochę szalone, bo urodziła dziecko, była bardzo szczęśliwa, ale równocześnie chciała bardzo szybko wrócić do formy. Chciała poczuć, że znowu może grać. Martwiła się tym, że tyle nie grała, ale szybko złapała czucie rakiety. Teraz trenuje i jest tym zachwycona. Zaczyna się poruszać coraz lepiej, bo wcześniej za bardzo mogła biegać. Teraz jest zdecydowanie lepiej. Na pewno ustaliła sobie już jakieś cele i niedługo powie, kiedy chciałaby wrócić – zakończył Francuz.

Gael Monfils w pierwszej rundzie BNP Paribas Open przegrał w dwóch setach z Jordanem Thompsonem.