Monfils powróci do rywalizacji w Estoril

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Gael Monfils jest coraz bliższy powrotu na kort. Francuz dochodzi do siebie po odniesionym w trakcie Indian Wells urazie ścięgna Achillesa, który wyeliminował go z gry w ćwierćfinale tego turnieju z Dominiciem Thiemem. Na kort ma powrócić w Estoril.

Gael Monfils był w świetnej formie w trakcie turniejów na kortach twardych. Zachwycał kibiców swoją grą w trakcie Indian Wells, gdzie dotarł do ćwierćfinału. Miał w nim zagrać z Dominiciem Thiemem – późniejszym triumfatorem. Tuż przed spotkaniem Francuz musiał jednak wycofać się ze zmagań. Powodem był uraz ścięgna Achillesa.

Rekonwalescencja przebiega jednak pomyślnie. Dziewiętnasty aktualnie w rankingu ATP tenisista planuje występ w portugalskim Estoril. Będzie tam rozstawiony z numerem cztery, a poza nim gwiazdami tych zawodów będą między Kevin Anderson i Stefanos Tsitsipas.

Dla Monfilsa będzie to pierwszy występ w tym turnieju. Dotychczas turniej ATP 250 w Estoril odbył się czterokrotnie. Tytułu sprzed roku bronić będzie reprezentant gospodarzy Joao Sousa.