Mons: wygrany maraton Janowicza

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz awansował do ćwierćfinału challengera ATP w Mons (pula nagród 106,5 tysiąca euro). Rozstawiony z „ósemką” łodzianin przez blisko 3 godziny męczył się z Jewgienijem Donskojem, aby ostatecznie wygrać 7:5, 6:7(4), 7:6(4).

W pierwszej odsłonie to Janowicz nadawał ton rywalizacji. Na samym początku zdobył przewagę przełamania, ale nie zdołał dowieźć jej do końca seta. 21-letni Polak miał jednak piłki setowe przy podaniu Donskoja. Najpierw zmarnował okazję przy stanie 5:4, ale gdy było 6:5 Janowicz okazał się już bezbłędny i zdobywając drugiego breaka zakończył seta wynikiem 7:5.

Druga partia nie przyniosła ani jednego przełamania i konieczne stało się rozegranie tie breaka. W nim lepszy okazał się 127. w rankingu ATP Rosjanin. Donskoj triumfował 7-4. Decydująca odsłona również była bardzo wyrównana. Tenisiści przełamali się po razie w jego początkowej fazie i znów doszło do tie breaka. Tym razem Janowicz zdołał potwierdzić wyższą pozycję w rankingu. 80. na świecie łodzianin triumfowała 7-4 i po 2 godzinach i 54 minutach zakończył spotkanie.

Ćwierćfinałowym rywalem Janowicza będzie rozstawiony z „czwórką” Tobias Kamke. 71. zawodnik rankingu ATP będzie kolejnym niemieckim przeciwnikiem Polaka. W pierwszej rundzie Jerzyk wyeliminował bowiem Daniela Brandsa. Za występ w Mons Janowicz zapewnił już sobie 25 punktów rankingowych.

Janowicz startuje również w turnieju gry podwójnej. Wraz z Tomaszem Bednarkiem awansowali już do ćwiećfnału, w którym zmierzą się z Dominikiem Inglotem i Lukasem Rosolem.

Jerzy Janowicz (Polska, 8) – Jewgienij Donskoj (Rosja) 7:5, 6:7(4), 7:6(4)