Monte Carlo. Czwarty ćwierćfinał Kubota

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali parę Jurgen Melzer i Dominic Thiem 6:3, 6:4 w meczu drugiej rundy debla Monte Carlo Rolex Masters. O półfinał polsko-brazylijski duet powalczy z Nikolą Mekticiem i Franko Skugorem.

Po trudnym meczu w pierwszej rundzie przeciwko duetowi Granollers / Lopez w czwartek Łukasz Kubot i Marcelo Melo stanęli naprzeciwko kolejnej pary z jednego kraju – Jurgenowi Melzerowi i Dominicowi Thiemowi.

Obaj Austriacy bardzo dobrze prezentują się na kortach ziemnych. Dla Thiema w Monte Carlo rozpoczęła się najważniejsza część sezonu, z którą, jak mówił przed rozpoczęciem rywalizacji, wiąże duże nadzieje. Czwartek był jednak ostatnim dniem występu byłego czwartego tenisisty świata na kortach Monte Carlo Country Club. Najpierw w meczu trzeciej rundy singla rozstawiony z numerem cztery tenisista przegrał z Dusanem Lajoviciem. Natomiast w ostatnim meczu czwartkowych zmagań na korcie numer dwa grający z ,,dziką kartą" austriacki duet uległ w dwóch setach Łukaszowi Kubotowi i Marcelo Melo.

O losach pierwszej partii zadecydowało przełamanie podania, jakie polsko-brazylijski duet uzyskał w czwartym gemie. W drugiej odsłonie Kubot i Melo co prawda przegrali raz swoje podanie, ale rywale stracili serwis dwukrotnie i po nieco ponad godzinie wielkoszlemowi mistrzowie z Londynu z 2017 roku cieszyli się z awansu do ćwierćfinału.

Polak, który w tym roku po raz siódmy występuje w Księstwie Monaco, w piątek czwarty raz powalczy o półfinał pierwszej w sezonie na mączce imprezy rangi Masters 1000. Dla Brazylijczyka jest to piąty awans do najlepszej ósemki, a najdalej tenisista z Belo Horizonte doszedł w 2014, gdy wraz z Ivanem Dodigiem ulegli w finale bracion Bryanom. W meczu o półfinał Polak i Brazylijczyk zmierzą się z rozstawionymi z numerem siedem Nikolą Mekticiem i Franko Skugorem.


Wyniki

1/8 finału debla:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 2) – Jurgen Melzer, Dominic Thiem (Austria, WC) 6:3, 6:4