Monte Carlo. Deszcz nie przeszkodził Hurkaczowi

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy Rolex Monte-Carlo Masters. Polak pokonał Thomasa Fabbiano 6:3, 3:6, 6:3.

Tenisiści rozpoczęli mecz w poniedziałek, lecz z powodu deszczu zmuszeni byli opuścić kort na początku drugiej partii. W pierwszym secie nasz reprezentant wyszedł na prowadzenie w szóstym gemie i po 31 minutach na tablicy wyników pojawił się rezultat 6:3. Chwilę później mecz został przerwany.

We wtorek to Włoch lepiej zaprezentował się tuż po wznowieniu pojedynku i uzyskał komfortowe prowadzenie 4:1. Hurkacz nie zdołał odrobić strat i drugi set został zapisany na konto 31-latka.

Jednym z kluczowych momentów spotkania był bez wątpienia siódmy gem decydującej partii. Wrocławianin obronił trzy break pointy i nie pozwolił przeciwnikowi wyjść na prowadzenie. Kilka chwil później sam uzyskał przełamanie, a następnie domknął mecz przy własnym podaniu.

W drugiej rundzie triumfator Miami Open zmierzy się z Danielem Evansem. Polak i Brytyjczyk spotkali się w pierwszej rundzie imprezy rangi ATP Masters 1000 w Rzymie we wrześniu ubiegłego roku. Zwycięsko z tego starcia wyszedł nasz reprezentant.