Monte Carlo. Dimitrow lepszy od Hurkacza

/ Jakub Ślotała , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz  nie powtórzył osiągnięcia z turnieju w Miami, gdzie awansował do półfinału. W drugim ćwierćfinale Rolex Monte Carlo Masters Grigor Dimitrov pokonał Polaka w trzech setach: 6:4, 3:6, 7:6(2).

Pierwszą partię reprezentant Polski zagrał na poziomie o wiele niższym od swoich możliwości. Hurkacz szybko, ponieważ już w trzecim gemie, stracił swoje podanie. Jak się okazało, był to kluczowy moment tego seta, ponieważ do końca partii serwujący kontrolowali grę. Ostatecznie, po trzydziestu pięciu minutach przeciętnej gry z obu stron, Bułgar wygrał 6:4.

Początek drugiej partii również nie był zachwycający. Polak od początku meczu wykazywał wszelkie oznaki frustracji i zniecierpliwienia. Widzieliśmy gesty niezadowolenia i rzucanie rakietą o ziemię. Sytuacja uległa zmianie w połowie seta. Hurkacz zauważalnie podniósł poziom gry, co pozwoliło mu na przełamanie w szóstym gemie. Polak kontrolował swoje podanie i nie wypuścił przewagi, wygrywając 6:3.

Trzeci set miał najbardziej wyrównany przebieg. Do przełomu doszło przy stanie 4:4, kiedy Polak przełamał podanie Bułgara i serwował na mecz. Niestety, zamiast zwycięstwem, zakończył kolejnym rzuceniem rakiety o ziemię. Rozstrzygnięcie nastąpiło w tie-breaku, w którym Polak nie miał nic do powiedzenia i za sprawą błędó rywala zdobył tylko dwa punkty.

Poza krótkimi epizodami, spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Więcej emocji dostarczał wynik, który trzymał w napięciu do samego końca. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba docenić występ Polaka w Monte Carlo. Faza ćwierćfinałowa turnieju rangi ATP 1000 to spore osiągnięcie, tym bardziej, że w poprzednim sezonie gry na mączce Hurkacz wygrał tylko jedno spotkanie. To oznacza, że najbliższe tygodnie stanowią spory potencjał dla rankingowego awansu.