Monte Carlo. Dżoković poza turniejem!

Nieudany powrót do zawodowej rywalizacji zaliczył lider rankingu tenisistów, Novak Dżoković. W pierwszym meczu drugiej rundy turnieju Rolex Monte Carlo Masters Serb przegrał z Alejandro Davidovichem Fokina 3:6, 7:6(5), 1:6.

To miał być dla Dżokovicia ważny moment sezonu. Przed turniejem w Monte Carlo Serb rozegrał tylko trzy spotkania w całym 2022 roku. Wszystkie w turnieju w Dubaju, gdzie odpadł w  ćwierćfinale w mało przekonującym stylu. Dodatkowo Monako to dla niego niemal domowy turniej, ponieważ od kilku lat jest miejscowym rezydentem.

Początek meczu był słusznym zwiastunem kłopotów faworyta. Punkty na przełamanie dla Hiszpana w gemie otwarcia zostały ostatecznie obronione, ale do końca pierwszego seta Serb stracił podanie trzykrotnie, przegrywając partię 3:6.

Dwudziestodwulatek nie odpuszczał i drugiego seta rozpoczął od wygrania trzech gemów z rzędu. Dżoković wrócił jednak do gry i wyrównał na 4:4. Wtedy stało się coś rzadko spotykanego. Hiszpan przy swoim podaniu popełnił trzy podwójne błędu serwisowe z rzędu i oddał gema bez wygrania punktu. Wydawało się, że Serb bez problemu zakończy drugiego seta przy swoim serwisie, ale nic takiego się nie wydarzyło. Ponownie oddał podanie. Doszło do tie-breaku, którego po wyrównanej walce wygrał Dżoković.

W decydującym secie gra Serba kompletnie się rozsypała. Problemy z serwisem, w tym cztery podwójne błędy, zaledwie jedna szansa na przełamanie, doprowadziły do szybkiego zwycięstwa Hiszpana, który oddał rywalowi tylko jednego gema.

Brak rytmu meczowego zauważył u swojego rywala Davidovich Fokina – Nole nie miał pewności siebie, ponieważ niewiele grał, dlatego skupiłem się na swoich szansach i swojej grze – mówił w pomeczowym wywiadzie zwycięzca.

Mecz 2. rundy gry pojedynczej:

Novak Dżokowić (Serbia) – Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 3:6, 7:6(5), 1:6