Monte Carlo. Evans i Musetti w kolejnej rundzie

/ Jakub Ślotała , źródło: własne, foto: AFP

W drugiej rundzie turnieju Rolex Monte-Carlo Masters zameldował się Daniel Evans po zwycięstwie 6:0, 7:6(4) nad Benjaminem Bonzim. Dołączył do niego Lorenzo Musetti po trzysetowym pojedynku z Benoit Paire’em zakończonym wynikiem 6:2, 6:7(4), 6:2.

Francuz Benjamin Bonzi miał poważne problemy z wejściem w rytm meczowy. Po czterech gemach z Brytyjczykiem Danielem Evansem, zapisał na koncie ponad dziesięć niewymuszonych błędów i w rezultacie przegrał całą partię do zera. W drugim secie tenisista z Birmingham szybko stracił swoje podanie i przez większość partii musiał gonić wynik. Udało mu się wyrównać przy stanie 4:4  i doszło do tie-breaku. W dogrywce doświadczenie wzięło górę i ostatecznie brytyjski specjalista od bekhendowego slajsa wygrał całe spotkanie 6:0 7:6(4).

W kolejnej rundzie Evans zmierzy się z Davidem Goffinem. Później mógł wpaść na Novaka Dżokovicia, którego pokonał w Monte Carlo rok temu. Lider rankingu ATP sensacyjnie uległ jednak Alejandro Davidovichowi Fokinie już w pierwszym meczu.

Ciekawą propozycją dla kibiców był również pojedynek innego Francuza, Benoit Paire’a z Włochem Lorenzo Musettim. Potencjał sportowy, impulsywny charakter i nieobliczalne pomysły Paire’a są atrakcją dla fanów tenisa na całym świecie. Pierwszy set nie zwiastował jednak niczego szczególnego, Francuz był wyraźnie gorszy i przegrał 2:6.

Druga odsłona rywalizacji miała zupełnie inny przebieg. Na przestrzeni całego seta obserwowaliśmy wyrównaną walkę i wzajemne przełamania. Paire przy prowadzeniu 5:4 i własnym podaniu miał pięć piłek setowych i żadnej nie wykorzystał. Przy stanie 6:5 i serwisie Toskańczyka miał kolejne dwie, a jedna z nich była smeczem z połowy kortu, który wylądował w siatce. Ostatecznie, kiedy wydawało się, że Paire zapłaci za niewykorzystane okazje, wygrał tie-break i doprowadził do trzeciego seta.

Ostatnia partia była jednak bardzo jednostronna. Francuz zgłaszał problemy zdrowotne i nie miał wiele do powiedzenia. Przegrał podobnie jak w pierwszym secie 2:6 po upływie pół godziny. Przed Musettim większe wyzwanie, ponieważ w kolejnej rundzie czeka na niego zawodnik czołowej dziesiątki, Felix Auger-Aliassime.