Monte Carlo. Gille i Vliegen z pierwszym tytułem mistrzowskim

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Sander Gille i Joran Vliegen zostali mistrzami rywalizacji deblowej podczas turnieju ATP 1000 w Monte Carlo. Jest to ósmy tytuł mistrzowski dla belgijskiego duetu w historii ich turniejowych występów.

Nieczęsto się zdarza, że czołowi singliści świata występują w turniejach również w rywalizacji deblowej. Takie wydarzenie miało miejsce w mijającym tygodniu na kortach Monte Carlo Clubu. Rywalizacje w dwóch konkurencjach połączył między innymi Alexander Zverev.

Tenisista z Hamburga występ singlowy zakończył na trzeciej rundzie, gdy przegrał w dwóch setach ze Stafanosem Tsitsipasem. Jednak porażka nie oznaczała końca przygody tenisisty zza naszej zachodniej granicy z kortami w Monako. Piąty singlista świata połączył siły z Marcelo Melo i jako tak zwany „alternates” panowie weszli do gry w grze podwójnej.

Po dwóch meczach zakończonych w dwóch setach Niemiec i Brazylijczyk kolejne trzy rozegrali na pełnym dystansie. I o ile w 1/4 i 1/2 finału znaleźli sposób na rywali, w meczu o tytuł to Belgowie okazali się lepsi. Gille i Vliegen co prawda przegrali seta otwarcia, ale w dwóch kolejnych odsłonach przechylili szalę zwycięstwa i zostali drugim i trzecim Belgiem z tytułem mistrzowskim rywalizacji deblowej w imprezie rangi ATP 1000 od 2010 roku, gdy w Indian Wells triumfował Xavier Mallise.

Tegoroczny występ dla belgijskich tenisistów jest przełomowy jeżeli chodzi o Monte Carlo. Poprzednie dwa występy panowie kończyli po meczach otwarcia. Tym razem nie było mocniejszych od nich i to Gille oraz Vliegen mogli świętować pierwszy wspólny tytuł w imprezie tej rangi.


Wyniki

Finał:

S. Gille, J. Vliegen (Belgia, Belgia) – A. Zverev, M. Melo (Niemcy, Brazylia) 5:7, 6:3, 10-5