Monte Carlo: Goffin ogrywa Dżokovicia, po wielkim spektaklu!

David Goffin, po fantastycznym spektaklu, pokonał Novaka Dżokovicia 6:2, 3:6, 7:5 i zapewnił sobie awans do półfinału turnieju „Masters 1000” w Monte Carlo. W najlepszej czwórce imprezy znaleźli się również Rafael Nadal, Lucas Pouille oraz Albert Ramos-Vinolas.

Dżoković dwa pierwsze mecze w Monte Carlo wygrał po trzysetowej walce. Wiele wskazywało na to, że dzisiaj scenariusz się powtórzy. Serb w decydującej partii prowadził bowiem 4:2. Goffin zdołał jednak straty odrobić.

Wszystko rozstrzygnęło się w dwunastym gemie. Dżoković od stanu 15-40 wybronił dwa meczbole (pierwszy asem, a drugi po błędzie Belga z bekhendu). W dalszej grze na przewagi wicelider rankingu obronił kolejne dwie piłki meczowe, ale zarazem sam nie wykorzystał dwóch okazji na skończenie meczu. Ostatecznie przy piątym meczbolu Goffin trafił piłką w końcową linię, wymuszając tym błąd na Serbie. Spotkanie, które obfitowało w długie i bardzo widowiskowe wymiany, trwało dwie godziny oraz 37 minut.

O swój pierwszy w karierze finał turnieju „Masters 1000” David Goffin zagra z Rafalem Nadalem. Walcząc o dziesiąty tytuł w Monte Carlo Hiszpan pokonał dzisiaj Diego Schwartzmana 6:4, 6:4. Aż połowa gemów w tym spotkaniu kończyła się przełamaniami. W drugim secie Argentyńczyk nie wykorzystał prowadzenia 4:2.

Sporym zaskoczeniem jest skład półfinału w górnej części drabinki. Spotkają się w nim Lucas Pouille oraz Albert Ramos Vinolas. Francuz pokonał dzisiaj Pablo Cuevasa 6:0, 3:6, 7:5. W decydującym secie Pouille od stanu 3:5 wygrał cztery kolejne gemy.

Emocji i licznych zwrotów sytuacji nie brakowało też w pojedynku Alberta Ramosa Vinolasa z Marinem Cziliciem. Hiszpan po wygraniu pierwszego seta 6:2, w drugim prowadził 5:3, ale przegrał tą rozgrywkę w tie breaku. W trzeciej partii dwa pierwsze gemy zapisał na konto Chorwat, jednak była to jego ostatnia zdobycz w tym meczu.

Ćwierćfinały singla:
David Goffin (Belgia, 10) – Novak Dżoković (Serbia, 2) 6:2, 3:6, 7:5
Rafael Nadal (Hiszpania, 4) – Diego Schwartzman (Argentyna) 6:4, 6:4
Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 15) – Marin Czilić (Chorwacja, 5) 6:2, 6:7(5), 6:2
Lucas Pouille (Francja, 11) – Pablo Cuevas (Urugwaj, 16) 6:0, 3:6, 7:5

Ćwierćfinały debla:
F. Lopez, M. Lopez (Hiszpania, 7) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 4) 6:4, 6:2
R. Bopanna, P. Cuevas (Indie, Urugwaj) – H. Kontinen, J. Peers (Finlandia, Australia, 1) 3:6, 6:3, 13-11
P. Herber, N. Mahut (Francja, 2) – I. Dodig, M. Granollers (Chorwacja, Hiszpania, 6) 3:6, 6:4, 10-6
R. Arneodo, H. Nys (Monako, Francja, WC) – J. Murray, B. Soares (Wielka Brytania, Brazylia, 3) 6:2, 6:7(3), 10-3