Monte Carlo. Thriller dla Huberta Hurkacza

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Laszlo Djere w meczu pierwszej rundy turnieju ATP 1000 w Monte Carlo. Tym samym polski tenisista udanie rozpoczął obronę zeszłorocznych punktów za 1/4 finału. 

Po nieudanym występie w Estoril, który Hubert Hurkacz przeniósł się do Monte Carlo, gdzie w zeszłym roku zakończył występ na 1/4 finału. Był to jego najlepszy występ na kortach w Monaco. W niedzielę wrocławianin rozpoczął obronę zdobytych przed dwunastoma miesiącami punktów.

Premierowa partia rozpoczęła się niezbyt dobrze dla Huberta Hurkacza, który przegrał swego gema serwisowego i Djere wyszedł na prowadzenie 3:0. Po chwili jednak na tablicy wyników był remis. W jedenastym gemie wrocławianin miał kolejne okazje na wygranie gema przy serwisie rywala, ale ten wyszedł z opresji i losy seta rozstrzygnął tie-break. W nim Hubert Hurkacz prowadził już 4-1, ale kolejne sześć z siedmiu rozegranych akcji wygrał Serb i to on wyszedł na prowadzeniu w całym spotkaniu.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Z tą różnica, że tym razem 3:0 prowadził wrocławianin. Miał nawet szansę na 4:0, ale jej nie wykorzystał. A następnie przegrał pięć gemów z rzędu. Ostatecznie nie zdołał zamknąć spotkania, bo kolejny tie-break padł łupem naszego zawodnika. Najbardziej zaciętym gemem decydującej odsłony był drugim gem, którego ostatecznie przy swoim serwisie przegrał Hurkacz. Jednak jeszcze przed zmianą stron miało miejsce przełamanie powrotne. Kolejne dwa przełamania miały miejsce odpowiednio w siódmym i dziesiątym gemie. Nim na tablicy pojawił się wynik 5:5 w trzeciej odsłonie, Djere obronił trzy piłki meczowe, a wcześniej sam nie wykorzystał jednej szansy na zakończenie meczu. O tym kto wystąpi w drugiej rundzie zdecydował tie-break. Tego wygrał Hurkacz, wykorzystując piątą piłkę meczową.

Przeciwnika Huberta Hurkacza w meczu drugiej rundy wyłoni poniedziałkowe spotkanie między Sebastianem Baezem i Jackiem Draperem.


Wyniki

Pierwsza runda:

Hubert Hurkacz (Polska, 10) – Laszlo Djere (Serbia) 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6(5)