Monte Carlo. Karacew jednym ze zwycięzców w deszczowy poniedziałek

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Poniedziałkowe plany organizatorów Rolex Monte-Carlo Masters pokrzyżował deszcz. W efekcie udało się wyłonić tylko czterech zwycięzców, którzy awansowali do drugiej rundy turnieju. Wśród nich znaleźli się m.in. Asłan Karacew i Alejandro Davidovich Fokina. 

Po rozpoczęciu gier o godzinie 11:00 tenisiści spędzili na kortach niecałą godzinę. Następnie ponownie przystąpili do rywalizacji o 16:30. Udało się skończyć mecze rozpoczęte rano i zacząć następne, ale na więcej nie pozwoliła pogoda. Ostatecznie pojedynki przełożono na wtorek.

Wśród zawodników, którzy zdołali awansować do drugiej rundy był Asłan Karacew. Rosjanin pewnie pokonał Lorenzo Musettiego, który ostatnio prezentował świetną dyspozycję. Jednak półfinalista Australian Open 2021 od początku spotkania przejął inicjatywę i przełamał rywala w pierwszym gemie. Włoch miał szanse na odrobienie strat, ale ich nie wykorzystał. Potem deszcze przerwał pojedynek na ponad cztery godziny. Przerwa nie wybiła jednak z rytmu Karacewa, który zamknął partię otwarcia, dokładając drugiego breaka.

Druga odsłona także przebiegała pod dyktando Rosjanina, choć 19-latek z Carrary skuteczniej się bronił i do dziesiątego gema nie oddał serwisu. Jednak tegoroczny triumfator z Dubaju grał pewniej i agresywniej, w ostatnim gemie wywarł większą presję na przeciwniku i w efekcie trzeci raz w meczu przełamał Włocha. W drugiej rundzie Karacew zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem, choć Grek na konferencji przed turniejem spodziewał się, że jego pierwszym rywalem będzie Lorenzo Musetti.

Innym tenisistą, któremu udało się w poniedziałek awansować do kolejnej rundy był Alejandro Davidovich Fokina. Hiszpan obronił sześć z ośmiu break pointów i po dwóch godzinach walki na korcie pokonał Alexa de Minaura. Australijczyk zanotował czwartą porażkę z rzędu. Davidovich Fokina zmierzy się następnie z Matteo Berrettinim.

Ponadto do drugiej rundy awansował też John Millman. Australijczyk bez większych problemów wyeliminował Ugo Humberta, który po świetnej końcówce 2020 roku, cały czas nie może znaleźć formy w sezonie 2021. Czwartym zawodnikiem, który cieszył się w poniedziałek z awansu był Tommy Paul. Amerykanin rozegrał tylko pięć gemów z Pedro Martinezem, po czym Hiszpan skreczował.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Asłan Karacew (Rosja) – Lorenzo Musetti (Włochy, WC) 6:3, 6:4

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) – Alex de Minaur (Australia) 6:4, 7:6(3)

John Millman (Australia) – Ugo Humbert (Francja) 6:3, 6:3

Tommy Paul (USA) – Pedro Martinez (Hiszpania, LL) 4:1 i krecz