Monte Carlo. Kubot i Melo powstrzymani

/ Szymon Adamski, źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zakończyli występ w prestiżowych zawodach w Monte Carlo na etapie ćwierćfinału. Przegrali w nim 3:6, 5:7 z chorwacką parą Franko Skugor / Nikola Mektić.

Kubot w tym sezonie bardzo dobrze radzi sobie w największych turniejach. W jedynej jak dotąd imprezie wielkoszlemowej dotarł do ćwierćfinału (wówczas jeszcze w parze z Horacio Zeballosem). Tę fazę rywalizacji osiągał również w każdej imprezie rangi ATP Masters 1000 – w Indian Wells, Miami i teraz w Monte Carlo. Niestety żaden z tych turniejów nie zakończył się triumfem naszego reprezenanta. Na pierwsze trofeum w 2019 roku Kubot musi jeszcze trochę zaczekać.

W Monte Carlo na drodze do szczęścia stanęli Franko Skugor i Nikola Mektić. Chorwaci, choć bardzo dobrze się znają, parę deblową stworzyli po raz pierwszy od dwóch lat. W niczym im to jednak nie przeszkadza. Jak na razie w turnieju stracili tylko jednego seta. Zwycięstwo 6:3, 7:5 nad Kubotem i Melo tylko potwierdziło ich duże możliwości.

Spotkanie mogło trwać nieco krócej, bowiem Skugor i Mektić prowadzili już 6:3, 4:1. Pewnie zmierzali po zwycięstwo, jednak w siódmym gemie drugiego seta przytrafiła im się chwila słabości – gem przy własnym podaniu przegrany do zera. Było to jedyne w całym meczu przełamanie na korzyść polsko-brazylijskiej pary. Koniec końców Chorwartom do zwycięstwa i tak wystarczyły dwa sety.

O awans do finału Skugor i Mektić Maximo Gonzalezem i Horacio Zeballosem lub Marcelo Demolinerem i Daniiłem Miedwiediewem. Jedyną rozstawioną parą, która wciąż liczy się w walce o zwycięstwo, stanowią Jamie Murray i Bruno Soares – turniejowe ,,trójki".

Ćwierćfinał debla:
N. Mektić, F. Skugor (Chorwacja) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) 6:3, 7:5