Monte Carlo. Majchrzak bez awansu do turnieju głównego

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak nie zagra w turnieju głównym Rolex Monte-Carlo Masters. Polak uległ Sebastianowi Baezowi w ostatniej rundzie eliminacji.

Po raz drugi w ciągu kilku tygodni doszło do spotkania Kamila Majchrzaka z Sebastianem Baezem. Pod koniec marca zagrali w pierwszej rundzie imprezy ATP M1000 w Miami. Wówczas w dwóch setach wygrał nasz reprezentant. Dzisiejsze spotkanie na mączce w Monte-Carlo miało zupełnie inny przebieg.

Pierwszy set meczu Polaka z Argentyńczykiem nie ułożył się po myśli naszego tenisisty. Majchrzak aż trzykrotnie stracił podanie w tej odsłonie, a jego rywal radził sobie w swoich gemach serwisowych bardzo dobrze. W drugim secie nieco zmienił się obraz spotkania, przez większą część seta obaj tenisiści bez problemów wygrywali własne gemy serwisowe. Kluczowy okazał się gem przy 3:3, gdy Majchrzak wypracował sobie dwie szanse na przełamanie i wykorzystał jedną z nich. Trzy gemy później rozstrzygnął drugą partię na swoją korzyść. W decydującej odsłonie znów jednak dominował Argentyńczyk. Od stanu 1:1 pięć gemów z rzędu powędrowało na konto Baeza i to on mógł cieszyć się z awansu do głównej drabinki Rolex Monte-Carlo Masters.

Po wycofaniu się z turnieju Gaela Monfilsa pojawił się cień szansy, że Kamil Majchrzak dostanie się do głównej drabinki jako szczęśliwy przegrany z eliminacji, ale tak się nie stało. Lucky loserem został Amerykanin Maxime Cressy, który w pierwszej rundzie zmierzy się z Laszlo Dżjere. Monfilsa zastąpił natomiast kwalifikant Hugo Dellien i to on będzie rywalem Huberta Hurkacza.