Monte Carlo: Melzer za mocny dla Kubota

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

 Łukasz Kubot szybko pożegnał się z imprezą Monte Carlo Rolex Masters. Polski jedynak w rywalizacji singlowej nie miał prawa być zadowolonym z losowania, gdyż już w 1. rundzie trafił na wyjątkowo niewygodnego przeciwnika.

Rozstawiony z numerem piętnaście Jurgen Melzer, bo o nim mowa, wygał z Łukaszem dwa wcześniejsze pojedynki, a i tym razem nie było inaczej. Mecz zakończył się rezultatem 2:6, 5:7.

Polak od początku miał problem z wygrywaniem własnego podania. Kubot już w pierwszym gemie serwisowym musiał bronić dwóch break pointów. Ostatecznie jednak Austriak przełamał Łukasza w otwierającym secie dwukrotnie, wygrywając aż 50% zagrywanych przez naszego rodaka piłek.

Lubinianin słabo rozpoczął także i drugą odsłonę poniedziałkowego starcia. Kubot mógł co prawda przełamać rywala, jednak to Austriak pierwszy pokusił się o breaka, wychodząc na prowadzenie 4:2. Łukasz nie zamierzał jednak się poddawać i wygrał trzy kolejne gemy. 29-latek nie wykorzystał jednak swojej szansy i ponownie pozwolił się przełamać. Melzer nie wypuścił już zwycięstwa z rąk, wygrywając dwa kolejne gemy i kończąc spotkanie przy drugiej piłce meczowej.

Łukasz Kubot doznał tym samym dziesiątej porażki w bieżącym sezonie. Polak wygrał jak do tej pory osiem spotkań. Sklasyfikowany na 51. pozycji rankingu ATP zawodnik nie dopisze tym samym tym samym ani jednego oczka do swojej zdobyczy punktowej, zaś za występ w 1. rundzie otrzyma on 8 535 euro.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Jurgen Melzer (Austria, 15) – Łukasz Kubot 6:2, 7:5