Monte Carlo. Niewykorzystane szanse Kubota i Koolhofa

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Łukasz Kubot i Wesley Koolhof nie zdołali awansować do ćwierćfinału Rolex Monte-Carlo Masters. Polsko-holenderski duet uległ Fabio Fogniniemu i Diego Schwartzmanowi 6:1, 4:6, 7-10.

Łukasz Kubot i Wesley Koolhof zakończyli udział w tegorocznej edycji Rolex Monte-Carlo Masters na drugiej rundzie. Polak i Holender mieli swoje szanse w meczu przeciwko Fabio Fogniniemu i Diego Schwartzmanowi, ale okazały się one niewystarczające.

Partia otwarcia trwała zaledwie 26 minut i ułożyła się po myśli pary rozstawionej z numerem „6”. Doszło w niej do czterech przełamań, z czego trzy padły łupem faworytów. Włoch i Argentyńczyk nie wygrali ani jednego gema przy własnym podaniu i tym samym zdobyli tylko honorowego gema w pierwszym secie.

Druga odsłona także obfitowała w breaki. Najpierw na prowadzenie 2:0 wyszli Fognini i Schwartzman, ale Kubot i Koolhof błsykawicznie odrobili straty. Kolejne przełamanie Polak i Holender zdobyli w siódmym gemie i wydawało się, że będzie ono kluczowe w kontekście zakończenia spotkania. Tym bardziej, że przy stanie 4:3 mieli oni trzy okazje na objęcie prowadzenia 5:3. Tak się jednak nie stało i to włosko-argentyński duet nabrał wiatru w żagle. Od wyniku 3:4 wygrali trzy gemy z rzędu i doprowadzili do decydującej rozgrywki.

W niej również podanie nie było najmocniejszą stroną obu duetów. Kubot i Koolhof wyszli na prowadzenie 6-3 i serwowali. Jednak od tego momentu polsko-holenderska para zdobyła tylko jeden punkt, a końcówka spotkania została zdominowana przez Włocha i Argentyńczyka. Tym samym po 84 minutach gry to Fognini i Schwartzman awansowali do ćwierćfinału turnieju.

Druga runda debla:

Fabio Fognini, Diego Schwartzman (Włochy, Argentyna) – Łukasz Kubot, Wesley Koolhof (Polska, Holandia, 6) 1:6, 6:4, 10-7