Monte Carlo. Travaglia zaporą nie do przejścia dla Polaków

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Jeden wygrany set dzielił Kamil Majchrzaka od debiutu w turnieju głównym z serii ATP Masters 1000. Nasz reprezentant uległ jednak 4:6, 6:3, 2:6 Stefano Travaglii w decydującej rundzie kwalifikacji. W tym sezonie Włoch zdążył już też pokonać Huberta Hurkacza. 

Majchrzak potrzebował dwóch zwycięstw nad włoskimi tenisistami, by dostać się do turnieju głównego w Monte Carlo. W pierwszej rundzie eliminacji sprawił miłą niespodziankę i pokonał 6:3, 6:3 wyżej notowanego Gianlucę Magera. W niedzielę poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej. Po drugiej stronie siatki stanął rozstawiony z ,,dwójką” Stefano Travaglia. Starszemu z Włochów niewiele zabrakło, by dzięki pozycji w rankingu uniknąć gry w kwalifikacjach i rozpocząć zmagania od turnieju głównego. W rankingu ATP sklasyfikowany jest na 69. miejscu, a w tym sezonie dotarł już do finału turnieju ATP.

Ten największy tegoroczny sukces Travaglia osiągnął w Melbourne, w turnieju poprzedzającym Australian Open, po drodze eliminując Huberta Hurkacza. W Monte Carlo niestety poprawił bilans pojedynków z biało-czerwonymi.

Początek meczu należał jednak do Majchrzaka. Polak przełamał rywala jako pierwszy i objął prowadzenie 3:1. Później stracił tę zaliczkę, a w dwóch ostatnich gemach zdobył zaledwie jeden punkt. Mimo nieudanego startu to Travaglia wygrał pierwszą odsłonę rywalizacji 6:4.

Spotkanie było jednak bardzo wyrównane, co potwierdziła druga partia. Majchrzak wygrał ją 6:3, a rywal wyglądał na coraz bardziej poddenerwowanego. W końcu jednak wyrzucił z siebie złe emocje i wzniósł się na wyższy poziom.

W decydującym secie Travaglia zdominował naszego reprezentanta i zwyciężył 6:2. Pierwszą piłkę meczową Majchrzak obronił jeszcze efektowną akcją serwis&wolej, lecz przy drugiej popełnił niewymuszony błąd z bekhendu.

Travaglia teraz czeka na rozstrzygnięcia w pozostałych meczach eliminacyjnych i dolosowanie do turnieju głównego. W pierwszej rundzie może trafić na rozstawionego z numerem ,,14″ Huberta Hurkacza.

 


Wyniki

Druga runda eliminacji:

Stefano Travaglia (Włochy, 2) – Kamil Majchrzak (Polska) 6:4, 3:6, 6:2