Monte Carlo. Udane otwarcie Kubota i Melo

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pomyślnie rozpoczęli sezon na mączce. Polsko-brazylijska para pokonała Marcela Granollersa i Marca Lopeza 7:6 (8), 6:4 i awansowała do drugiej rundy Rolex Monte Carlo Masters.

Przejście z kortów twardych na ziemne nie zawsze bywa łatwe, o czym rok temu przekonali się Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polak i Brazylijczyk zakończyli swój udział w Rolex Monte Carlo Masters 2018 w pierwszym występie. Tym razem jednak było inaczej i udanie zainaugurowali oni sezon na mączce.

Rywalami Kubota i Melo byli doświadczeni Hiszpanie Marcel Granollers i Marc Lopez, którzy stawili solidny opór „naszej” parze. Hiszpański duet uzyskał przełamanie już w pierwszym gemie. Przewagę tę utrzymywał aż do ósmego gema, choć po drodze były okazje, żeby jeszcze prowadzenie podwyższyć. Granollers i Lopez pewniej czuli się na korcie, natomiast Kubot i Melo nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu. Mistrzowie Wimbledonu 2017 z wymiany na wymianę polepszali jednak swoją grę. Przy wyniku 4:3 dla Hiszpanów nastąpiła seria trzech przełamań i sytuacja się wyrównała. Losy seta musiał rozstrzygnąć tie-break. Rozgrywka ta była niezwykle zacięta, choć nierówna z obu stron. Nastąpiło w niej dziewięć mini breaków, ale ostatecznie to Kubot i Melo zapisali partię otwarcia na swoje konto za czwartą piłką setową, po drodze broniąc także jednej.

Wydawało się, że Polak i Brazylijczyk pójdą za ciosem po dobrej końcówce w pierwszej odsłonie, tym bardziej, że na początku drugiej zdołali od razu przełamać rywali. Ta przewaga nie trwała jednak długo i w kolejnym gemie stan partii został wyrównany. Gra toczyła się pod dyktando pary, która w danym momencie podawała. Tak było aż do dziewiątego gema. Wtedy to Hiszpanie nie wytrzymali presji i stracili podanie. W następnym gemie Kubot i Melo dokończyli dzieła i zameldowali się w drugiej rundzie po godzinie i 40 minutach gry.

Tam spotkają się z Austriakami Dominiciem Thiemem i Jurgenem Melzerem, którzy grają w Monte Carlo z „dziką kartą”.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 2) – Marcel Granollers, Marc Lopez (Hiszpania) 7:6 (8), 6:4