Monte Carlo. Wicelider zmuszony do wycofania się z rywalizacji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Daniił Miedwiediew uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i został zmuszony do wycofania się z Rolex Monte-Carlo Masters 2021. Miejsce Rosjanina w drabince turnieju głównego zajął szczęśliwy przegrany z eliminacji – Juan Ignacio Londero.

Impreza w Monako to dla wielu tenisistów turniej domowy. Liczna grupa zawodników ze światowej czołówki ma w Monte Carlo swe posiadłości. W związku z tym, zamiast w hotelu, podczas pierwszego w sezonie tysięcznika na kortach ziemnych śpią w swoich apartamentach. Tak jest między innymi z Daniiłem Miedwiediewem. Wicelider rankingu nie będzie jednak mieć możliwości występu na kortach Monte Carlo Country Clubu w tym roku.

– Brak możliwości gry w Monte Carlo to da mnie ogromne rozczarowanie. Teraz koncentruję się na powrocie do zdrowia i ponownej grze tak szybko, jak to tylko możliwe – poinformował w specjalnie wydanym komunikacie półfinalista ostatniej edycji, która odbyła się w 2019 roku. Zeszłoroczne zmagania odwołano ze względu na  pandemię COVID-19.

Obecnie rosyjski tenisista czuje się dobrze. Przebywa na kwarantannie, a jego stan zdrowia kontroluje sztab medyczny ATP.