Monte Carlo. Zverev uzupełni kolekcje?

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Alexander Zverev pokonał Pablo Carreno Bustę 6:2 7:5 i wystąpi w ćwierćfinale Rolex Monte Carlo Masters. Jego rywalem będzie Jannik Sinner, którego w drodze do zwycięstwa nad Andriejem Rublow wspierała żywiołowo reagująca publiczność.

Tenis jest takim sportem w którym nieczęsto spotyka się żywiołowo reagującą publiczność. Jednak właśnie świadkami takich obrazków byliśmy w czwartek na trybunach Monte Carlo Country Clubu. W ostatnim spotkaniu 1/8 finału spotkali się Jannik Sinner i Andriej Rublow. Ten drugi mógł liczyć na naprawdę gorący doping kibiców. Włoch pokonał rywala i to mimo kłopotów ze palcem u stopy z jakimi się borykał. Jego rywalem w meczu 1/4 finału będzie Alexander Zverev.

W sezonie są trzy turnieje rangi tysiąc rozgrywane na mączce. Turniej w Monte Carlo jest jedynym w którym nie triumfował tenisista z Niemiec. W czwartek zawodnik z Hamburga wykonał kolejny krok w stronę uzupełnienia kolekcji turnieju ATP 1000 odbywających się na kortach ziemnych. W swym drugim tegorocznym meczu w Monte Carlo Zverev okazał się lepszy od Pablo Carreno Busty.

 


Wyniki

Trzecia runda singla:

Alexander Zverev (Niemcy, 2) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania) 6:2, 7:5

Jannik Sinner (Włochy, 9) – Andriej Rublow (5) 5:7, 6:1, 6:3

Taylor Fritz (USA, 10) – Sebastian Korda (USA) 7:6(4), 7:5