Monterey. Kerber bez problemów awansowała do półfinału

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Angelique Kerber pokonała Kirsten Flipkens 6:2, 6:4 i jest już w półfinale Abierto GNP Seguros. O finał powalczy z Wiktorią Azarenką, która również nie straciła jeszcze seta w tegorocznej edycji imprezy.

Kerber po raz czwarty występuje w Meksyku i ma szansę na trzeci finał. Tegoroczny start niemieckiej tenisistki różni się od poprzednich tym, że była liderka rankingu nie straciła jeszcze seta. W piątkowym półfinale oddała tylko sześć gemów Kirsten Flipkens. Finalistka turnieju z lat 2013 i 2017 w dziewięciu gemach serwisowych oddała rywalce tylko osiem punktów i ani razu nie musiała bronić się przed utratą serwisu.

Gra przeciwko Kirsten zawsze jest ciężka. Nie inaczej było tym razem. Moja rywalka ma ogromne doświadczenie, znamy się bardzo dobrze, więc tym bardziej cieszy dzisiejsze zwycięstwo i perspektywa ponownego występu w półfinale tutaj  – przyznała na pomeczowej konferencji Kerber, której półfinałową rywalką będzie Wiktoria Azarenka. Białorusinka w piątek pokonała Anastazję Pawluczenkową.

W dolnej części drabinki o awans do finału powalczy Magdalena Rybarikova z broniącą tytułu Garbine Muguruzą. Rozstawiona z numerem dwa Hiszpanka w dwóch setach pokonała Kristinę Mladenovic, chociaż ta napędziła rywalce strachu. Piątkowy pojedynek był trzecim obu tenisistek, ostatnio spotkały przed niemal dwoma laty w czwartej rundzie Roland Garros. Dopingowana przez rodaków Francuzka pokonała broniącą wówczas tytułu rywalkę.

Ćwierćfinał przebiegał pod dyktando Muguruzy, chociaż obrończyni tytułu „zacięła się” przy stanie 6:1, 5:1 i pozwoliła rywalce na odrobinie strat. Mimo czterech piłek meczowych dla obrończyni tytułu o losach seta i spotkania rozstrzygnął tie-break. Ostatecznie Hiszpance udało się odnieść premierowe zwycięstwo nad rywalką i pozostać w grze o obronę tytułu.