Monterrey. Cenne punkty Kani! Polka zagra w ćwierćfinale debla

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania od ponad miesięca przebywa w Meksyku, gdzie próbuje swoich sił na przemian w turniejach WTA i ITF. Do tej pory nie wiodło jej się najlepiej, ale w Monterrey nastąpił przełom. Polka i Rosjanka Jana Sizikowa wygrały 6:3, 2:6, 10:3 mecz 1. rundy i zagrają w ćwierćfinale imprezy WTA.

Kania była już 58. deblistką świata, ale wskutek problemów zdrowotnych wypadła z rankingu WTA. Obecnie stara się odbudować utraconą pozycję. Pomoga jej w tym Rosjanka Jana Sizikowa, która partneruje jej w większości turniejów. Tym razem zawodniczki postanowiły wziąć wspólnie udział w zawodach WTA w Monterrey.

Ich pierwszymi rywalkami były rodaczki Sizikowej, Anna Blinkowa i Aleksandra Panowa. Polsko-rosyjska para miała małe problemy, ale ostatecznie wygrała 6:3, 2:6, 10:3 i po raz drugi w sezonie awansowała do ćwierćfinału imprezy WTA. Sukcesy w tak dużych turniejach to woda na młyn dla naszej reprezenantki, obecnie 295. zawodniczki deblowego rankingu WTA. Wygrany w Monterrey mecz pozwoli jej jednak awansować o około 40 pozycji.

A na tym nie musi się skończyć. Polka i Rosjanka powalczą w ćwierćfinale albo z turniejowymi ,,dwójkami", Larą Arruabarreną i Dalilią Jakupović, albo z Giulianą Olmos i Luisą Stefani.


Wyniki

1. runda debla:
P. Kania, J. Sizikowa (Polska, Rosja) – A. Blinkowa, A. Panowa (Rosja) 6:3, 2:6, 10:3