Monterrey. Garcia z szansą na zdobycie 12. tytułu w karierze

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Caroline Garcia będzie mogła zdobyć dwunasty tytuł WTA w karierze. Tenisistka pochodząca z Francji awansowała do finału turnieju w Monterrey, w którym zmierzy się z Donną Vekić.

Półfinałowy pojedynek pomiędzy Caroline Garcią a Elise Mertens miał faworytkę, którą była oczywiście francuska zawodniczka. Oba sety miały bardzo podobny przebieg. Beligijka dzielnie dotrzymywała kroku wyżej sklasyfikowanej przeciwniczce, ale końcówki nie należały do jej mocnej strony. To właśnie w tych fragmentach partii Garcia uzyskiwała przewagi przełamań, które okazały się kluczowe. Turniejowa „jedynka” zwyciężyła 6:3, 6:4.

Rywalką Garcii w finale będzie Donna Vekić. Chorwatka mierzyła się z Lin Zhu, która w pierwszym secie stawiała bardzo mocny opór. Wszystko rozstrzygnęło się — podobnie jak w pojedynku Garcii z Mertens — w końcówce. Druga partia to już jednak większa przewaga Vekić. 26-latka wygrała spotkanie 7:5, 6:2.

Jeżeli Caroline Garcia okaże się lepsza w finale, zdobędzie dwunasty tytuł głównego cyklu WTA w karierze. Dla Donny Vekić to natomiast szansa na czwarte turniejowe zwycięstwo. Mecz finałowy imprezy w meksykańskim Monterrey został zaplanowany na 23.30 polskiego czasu.


Wyniki

Półfinały gry pojedynczej kobiet:

Caroline Garcia (Francja, 1) – Elise Mertens (Belgia, 4) 6:3, 6:4

Donna Vekić (Chorwacja, 3) – Lin Zhu (Chiny, 5) 7:5, 6:2