Monterrey. Leylah Fernandez triumfatorką

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Leylah Fernandez wygrała turniej WTA w Monterrey. W finałowym pojedynku 18-latka pokonała Viktoriję Golubic 6:1, 6:4. To pierwszy tytuł Kanadyjki w karierze. 

Przed spotkaniem trudno było wskazać faworytką. Spodziewano się całkiem wyrównanego meczu. Tak się jednak nie stało. Fernandez zdominowała rywalkę i była zdecydowanie lepszą tenisistką. W całym meczu tylko raz straciła swój serwis. Wykazywała się lepszą skutecznością oraz dobrze radziła sobie z emocjami. Ostatecznie wygrała cały pojedynek w dwóch setach 6:1, 6:4.

– W ostatnim gemie, zwłaszcza podczas dwóch ostatnich punktów byłam bardzo zdenerwowana. Ale próbowałam się uspokoić i spróbować wykonać plan tak, jak potrafię najlepiej. Cieszę się, że wygrałam te piłki. Po prostu starałam się dać z siebie wszystko i wykorzystać emocje, które czułam rok temu w Acapulco, jako paliwo do zwycięstwa, co zdecydowanie pomogło dzisiaj – mówiła po meczu triumfatorka imprezy.

To pierwszy tytuł 18-latki w karierze w głównym cyklu WTA. W ubiegłym roku Kanadyjka dotarła wprawdzie do finału w Acapulco, jednak uległa w nim Brytyjce Heather Watson. Fernandez zaliczyła także awans w światowym rankingu o szesnaście pozycji i zajmuje w nim aktualnie 72. miejsce.


Wyniki

Finał singla:

Leylah Fernandez (Kanada) – Viktorija Golubic (Szwajcaria) 6:1, 6:4