Monterrey. Obrończyni tytułu w zacnym gronie

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Niezwykle ciekawie zapowiada się walka o najlepszą czwórkę turnieju Abierto GNP Seguros. W czwartek do ćwierćfinału awansowały trzy mistrzynie wielkoszlemowe – Angelique Kerber, Garbine Muguruza i Wiktoria Azarenka.

Zdecydowanie najciężej na zwycięstwo musiała zapracować Hiszpanka, która dopiero po 2 godzinach i 39 minutach walki złamała opór Margarity Gasparian. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego dobrze rozpoczęła spotkanie, przełamała rywalkę w czwartym gemie, dzięki czemu odskoczyła na 4:1 i już do końca partii utrzymała wypracowaną przewagę. W drugiej odsłonie pojedynku obraz gry się zmienił. Turniejowa „dwójka” zaczęła popełniać zdecydowanie za dużo niewymuszonych błędów. Rosjanka szybko przełamała rywalkę, a kilkanaście minut później miała okazje, żeby wyjść na prowadzenie 5:1. Muguruza ostatecznie utrzymała jednak podanie, a w dziewiątym gemie odrobiła stratę „breaka” i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę zdecydowanie lepiej rozegrała 24-latka z Moskwy, która oddała przeciwniczce tylko jeden punkt. Reprezentantka Rosji poszła za ciosem na początku decydującego seta i wyszła na prowadzenie 2:0, ale były to miłe złego początki. Obrończyni tytułu wygrała sześć kolejnych gemów i zapewniła sobie awans do najlepszej ósemki turnieju.

To był naprawdę dobry zacięty pojedynek – przyznała po meczu dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa. – Ona zagrała świetnie, a mnie udało się dostosować do jej poziomu. Miałam nadzieję, że jeśli pozostanę spokojna, to będę grać coraz lepiej i uda mi się rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść. Próbowałam być sprytniejsza i grać mądrzej taktycznie w trzeciej partii. Udało mi się to i dlatego wygrałam.

Następną rywalką Hiszpanki będzie Kristina Mladenovic, która oddała tylko dwa gemy Grecie Arn.

W ćwierćfinale Abierto GNP Seguros zagrają również Angelique Kerber i Wiktoria Azarenka. Rozstawiona z numerem 1 Niemka bez straty seta pokonała Karolinę Muchovą, a Białorusinka oddała tylko pięć gemów Zarinie Dijas.