Monterrey. Switolina lepsza w pojedynku niepokonanych

Elina Switolina pokonała w trzech setach Marie Bouzkovą i sięgnęła po tytuł w turnieju rangi WTA International. Jest to czternasty tytuł mistrzowski dla Ukrainki.

W drodze do niedzielnego finału zarówno najwyżej rozstawiona zawodniczka, jak i turniejowa „dziewiątka” nie straciły nawet seta. W meczu, którego stawką był tytuł mistrzowski, lepiej zaprezentowała się reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów, która zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:4.

Początek pierwszej partii należał do Czeszki, która przełamała podanie rywalki i objęła prowadzenie 2:0. Switolina zdołała jednak odrobić straty i pierwszy set powędrował na jej konto. W drugiej odsłonie kluczowy był siódmy gem. Wtedy Czeszka wykorzystała okazję do odebrania serwisu rywalce i nie oddała wypracowanej przewagi, doprowadzając do wyrównania stanu meczu. Decydujący set to szybkie prowadzenie Switoliny 5:2. Co prawda Bouzkova wygrała dwa kolejne gemy, ale końcówka należała ponownie do Ukrainki, która zakończyła mecz i zdobyła czternasty tytuł mistrzowski w karierze.

Dla Bouzkovej był to debiut w finale turnieju głównego cyklu. Dzięki zdobytym punktom zadebiutowała w poniedziałek w top 50 rankingu WTA. Z kolei zwycięstwo dało Switolinie awans o dwie pozycje, z siódmej na piątą w zestawieniu najlepszych tenisistek świata.